5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Już tylko miesiąc do Brave Kids w Przemyślu. Przyjadą dzieci z różnych części świata.

W połowie czerwca do Przemyśla przyjadą dzieci z różnych części świata. Młodzi artyści pojawią się w ramach Brave Kids 2017. Meksyk, Ukraina oraz Rumunia to kraje, z których pochodzą mali goście. Cały czas poszukiwane są rodziny, które zechcą gościć w swoich domach młodych artystów.

Projekt edukacyjno-artystyczny Brave Kids w Przemyślu odbędzie się już po raz drugi. Umożliwia on spotkanie dziecięcych grup artystycznych z całego świata. Dzięki niemu młodzi artyści, często z ubogich środowisk lub doświadczających trudnych warunków życiowych, mają szansę na rozwijanie swoich talentów. 

W ramach tego projektu, 17 czerwca 2017 r. do Przemyśla przyjadą uzdolnione dzieci z zagranicy. Dołączy do nich grupa artystyczna z warszawskiej Pragi. Przez dwa tygodnie będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, podczas których wymienią się umiejętnościami artystycznymi, a także przygotują niepowtarzalny, widowiskowy spektakl, w którym połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. W tym czasie zamieszkają w domach polskich rodzin, które cały czas są poszukiwane.

- Dzięki temu będą miały szansę nie tylko znacznie lepiej poznać polską kulturę, ale również zaprzyjaźnić się ze swoimi gospodarzami - mówi Magdalena Pardel-Trefler, koordynator projektu Brave Kids w Przemyślu - Podczas takiego pobytu bardzo szybko nawiązywane są prawdziwe przyjaźnie, które trwają również po zakończeniu wizyty młodych gości w naszym kraju. Towarzyszy temu wiele wzruszających momentów. Zachęcamy wszystkich, którzy mają u siebie miejsce i trochę wolnego czasu, aby zaprosili do siebie Brave Kids. Z pewnością będzie to dla nich niezapomniane przeżycie.

Warsztaty i zajęcia artystyczne dla dziecięcych artystów oraz dzieci z rodzin goszczących odbywać się będą na Zamku Kazimierzowskim, w Centrum Kulturalnym, w Domu Kultury Kolejarza. Pokazy finałowe również będą miały miejsce na Zamku Kazimierzowskim.  

 

 

 

Każda rodzina, która chciałaby ugościć dzieci, może zgłosić się bezpośrednio do koordynatorki projektu: 

Magdalena Pardel-Trefler

przemysl.bravekids@gmail.com

(+ 48) 601 212 577

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 31-05-2017 15:12