25 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

XIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych Miasta Przemyśla i Gminy Przemyśl pod hasłem „Matematyka - moje hobby”

W dniu 25 maja 2017 r., w siedzibie Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu, przy ul. Grodzkiej 8 odbył się finał XIII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych Miasta Przemyśla i Gminy Przemyśl pod hasłem „Matematyka – moje hobby”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu im. Henryka Sienkiewicza we współpracy z Przemyską Biblioteką Publiczną im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu. Koordynacją przedsięwzięcia zajęła się nauczycielka matematyki z SP 1 Janina Stochmal. Celem konkursu było propagowanie logicznego myślenia, rozwijanie matematycznych zainteresowań i pasji uczniów, a także promowanie uzdolnionych uczniów oraz ich nauczycieli.
Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych Miasta Przemyśla i Gminy Przemyśl. W I etapie, który odbył się w dniu 11 maja 2017 r. w każdej ze zgłoszonych szkół, wyłoniono 12 finalistów – prawdziwych miłośników matematyki. Wszyscy uczestnicy II etapu konkursu wykazali się ogromną wiedzą i mistrzowskimi umiejętnościami matematycznymi. W opinii uczniów i nauczycieli zadania konkursowe były trudne, ale bardzo ciekawe.

Oto najlepsi z najlepszych:

I miejsce: Mikołaj Jędruch SP 6 w Przemyślu
II miejsce: Kacper Wiącek SP 4 w Przemyślu,
III miejsce: Aleksandra Kowalik SP 4 w Przemyślu.

Laureaci zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Marka Kuchcińskiego oraz Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomę. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i drobne upominki. Nagrody i dyplomy wręczył Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu - Maciej Kozłowski.

 

 

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

info: @SP1Przemysl

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 29-05-2017 14:04
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 29-05-2017 14:09