29 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl wyróżniony w kategorii „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”

25 maja br. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Dziennika Gazety Prawnej. Po raz pierwszy w pięcioletniej historii plebiscytu, uroczystość została zorganizowana poza Warszawą. Tym razem „Perły Samorządu” przyznawano w Gdyni, w gmachu tamtejszego Muzeum Emigracji, a galę uświetnił występ akordeonisty Marcina Wyrostka i jego zespołu.

Idea konkursu polega na wyłanianiu najlepszych prezydentów i burmistrzów miast, a także wójtów oraz gmin, spośród tych, którzy wyróżniają się szczególną działalnością w zakresie inwestycji, ochrony środowiska oraz turystyki, sportu i rekreacji. Kapituła konkursu wzięła w tym roku pod lupę nie tylko kwestie promocyjno – kulturalne, ale zwracała także uwagę na działania podejmowane przez gminy i na to, jak te potrafiły sobie poradzić z pozyskaniem środków unijnych w latach poprzednich.

W tegorocznym rankingu najlepszych z najlepszych wybierała kapituła w składzie: prof. Hanna Godlewska-Majkowska – naukowiec, nauczyciel akademicki w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Mariola Wytrykus – przedstawiciel biznesu, menedżer w Deloitte Consulting S.A., Kuba Wygnański – przedstawiciel środowiska organizacji społecznych, Marta Gadomska- Byrska – szef Działu Dodatki Poradnicze i Wydawnictwa Specjalne Dziennika Gazeta Prawna oraz Zofia Jóźwiak – dziennikarz, prowadząca dodatek „Samorząd i administracja” Dziennika Gazety Prawnej.

Przemyśl wyróżniony w kategorii „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”

Tym razem zgromadzenie doceniło również działalność Miasta Przemyśla w kierunku aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży. I tak, w kategorii miast do 100 tysięcy mieszkańców, Przemyśl otrzymał wyróżnienie obok m.in.: Puław, Świdnicy, Dąbrowy Górniczej czy Krosna. Podczas uroczystego Kongresu Miasto reprezentował Janusz Łukasiewicz – Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

 

 

 

1.jpeg

 

 

zdjęcia: zbiory własne Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki UM w Przemyślu

tekst: Agata Czereba - Kancelaria Prezydenta Miasta

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 29-05-2017 12:41
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 29-05-2017 14:54