22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

750 – LECIE LWOWA

       30 września br. Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma wraz z małżonką, w towarzystwie Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Eugeniusza Strzałkowskiego, przebywali we Lwowie, biorąc udział w obchodach 750-lecia miasta.

       Najważniejszym punktem lwowskich uroczystości był koncert w Teatrze Opery i Baletu, na którym obecni byli: Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko, Prezydent Polski Lech Kaczyński oraz Prezydent Litwy Valdas Adamkus. Spektakularnym rezultatem spotkania Prezydentów jest idea utworzenia ukraińsko-polsko-litewskiej fundacji, której zadaniem byłaby ochrona i promocja wielokulturowego dziedzictwa Lwowa. Rychłe urzeczywistnienie tej idei byłoby także dla Przemyśla szansą wzbogacenia kontaktów i współpracy z naszym partnerskim miastem. W programie obchodów 750-lecia Lwowa znalazły się liczne koncerty, spektakle i wystawy odbywające się w całym mieście.

 

 


       Po uroczystości w Teatrze Opery i Baletu Prezydent Miasta Przemyśla złożył kwiaty na cmentarzu Orląt Lwowskich.

 

Janusz Czarski – Pełnomocnik Prezydenta ds. kontaktów i współpracy Miasta Przemyśla z Ukrainą

dodał: Witold Wołczyk
Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl