18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie Ministra Obrony Narodowej z Przemyskimi Kandydatami do Terytorialnej Służby Wojskowej

   W niedziele 21 maja późnym popołudniem w Jarosławiu na terenie 34 Batalionu Lekkiej Piechoty, który wejdzie w skład 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej miało miejsce spotkanie Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza z kandydatami do terytorialnej służby wojskowej, wśród których byli mieszkańcy Miasta Przemyśla z Drużyny Lekkiej Piechoty Stowarzyszenia Obrona Narodowa.pl Ruchu na rzecz Obrony Terytorialnej.

Jak mówił Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.
- Żadne państwo, żaden naród nie może polegać tylko na zewnętrznej pomocy, jeżeli naród nie jest w stanie z siebie samego wydobyć siły, która nie jest w stanie go obronić to musi się degradować. Stąd wielki program odbudowy siły armii polskiej.

   W trakcie spotkania do Ministra Obrony Narodowej zostały skierowane rzeczowe pytania natury formalno-prawnej od kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej. W spotkaniu udział wzięli również m.in. Sekretarz Stanu w MON Pan Michał Dworczyk, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Samorząd Miasta Przemyśla reprezentował Pełnomocnik Prezydenta ds. Obrony Terytorialnej Maciej J. Szeremeta.

DSC_8602a.jpeg DSC_8600a.jpeg

Zdjęcia i Publikacja: Maciej J. Szeremeta

Opublikował: Maciej Szeremeta | Data publikacji: 25-05-2017 14:55
Modyfikował: Maciej Szeremeta | Data modyfikacji: 25-05-2017 15:18