10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

POLSKO-AMERYKAŃSKO-UKRAIŃSKA KONFERENCJA W KRASICZYNIE

      18 września br. Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma uczestniczył w międzynarodowej polsko-amerykańsko-ukraińskiej Konferencji "Transatlantyckie partnerstwo dla Ukrainy: polska brama" odbywającej się w Krasiczynie.

       W krasiczyńskiej konferencji obok parlamentarzystów i samorządowców z Polski i Ukrainy, przedstawicieli Ministerstwa Obrony, Straży Granicznej i Urzędu Celnego wziął udział Ambasador Ukrainy w Polsce Aleksander Mocyk i Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Iwan Hrycak. Do Krasiczyna przyjechali także przedstawicie PGNIG oraz Polskich Sieci Energetycznych. Stronę amerykańską reprezentowali przedstawiciele waszyngtońskiej fundacji The Heritage Foundation oraz UPS (jednej z największych amerykańskich korporacji).

      Wśród tematów panelowych sesji dotyczących zagadnień handlu i inwestycji, dywersyfikacji dostaw energetycznych oraz współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony były też poruszane kwestie dotyczące współpracy transgranicznej. W tym zakresie ważnym, z punktu widzenia interesów Przemyśla, była, jednoznacznie artykułowana przez stronę polską i ukraińską, deklaracja o rychłym (już w przyszłym roku) rozpoczęciu gruntownej modernizacji przejścia w Medyce oraz rozpoczęcia budowy nowego przejścia granicznego w Malhowicach – Niżankowicach.

 

 

 

 

Janusz Czarski

 

Pełnomocnik Prezydenta d/s kontaktów i Współpracy Miasta Przemyśla z Ukrainą

 

 

dodał: Witold Wołczyk

 

Kancelaria Prezydenta Miasta

 

Opublikował:  | Data publikacji: 21-09-2006 15:29
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35