16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Damięcki, Ibisz, Potocka i Jamróz na scenie Zamku Kazimierzowskiego w spektaklu "Przebój sezonu"

Kolejna odsłona kulturalnej rozrywki na deskach Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK - 18 maja br. na Zamku Kazimierzowskim odbył się spektakl komediowy „Przebój sezonu”.

Komedia nieprzewidywalna – tak o tym przedstawieniu mówią jej twórcy i - mają rację. Najnowsza sztuka producenta Leszka Kwiatkowskiego zaskakuje do ostatniej sceny. To zabawna komedia o lubianym aktorze-celebrycie znanym głównie z reklam telewizyjnych. Napisana i wyreżyserowana przez Krzysztofa Jaroszyńskiego sztuka, w której wystąpili: Katarzyna Jamróz, Małgorzata Potocka, Maciej Damięcki i Krzysztof Ibisz przyjęta została przez przemyską widownię bardzo ciepło.

Daniel Wielorak (główny bohater) zarabia ogromne pieniądze, jest oczkiem w głowie pism plotkarskich. Prowadzi wystawny dom, ma piękną żonę, bardzo przytomnego impresaria i uległą asystentkę. I chociaż żona romansuje z jego impresariem, który w dodatku oszukuje go w rozliczeniach to jego życie wydaje się bajką. Do dnia, gdy przypadkowo do jego willi trafia uciekinier z pobliskiego więzienia. Niejaki Stasiek, niczym nie wyróżniający się gość, oprócz tego że jest łudząco podobny do słynnego Daniela Wieloraka. Nie jest to żaden groźny przestępca – to tylko wielokrotny bigamista. Ale w gruncie rzeczy nieporadny życiowo pechowiec. Trafia w ręce asystentki Wieloraka – Doroty, która ulega wdziękowi Staśka i wymyśla niezwykły plan, w który nieświadomie wciąga resztę domowników, a nawet samego Mistrza.

 

„Przebój sezonu” to komedia o tym, że jednego dnia możesz być na szczycie, ale już następnego na dnie. I nawet nie spodziewasz się, że ktoś przypadkowy obok będzie spijał nektar Twojej kariery. To przestawienie o tym, że nic nie możesz wiedzieć o swojej przyszłości. Życie wymyśla najdziwniejsze rozwiązania. 

 

 

Tomasz Beliński - Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

fot. Tomasz Beliński 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 19-05-2017 14:40
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 19-05-2017 17:41