23 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kolorowy eko-happening i pierwszy rower przekazany w ramach akcji „Rower Pomaga”!

Ponad 150 dzieci wzięło udział w happeningu i warsztatach zorganizowanych przez Wydział Architektury i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu oraz Fundację Ekologiczną ”ARKA” z Bielska Białej.

Ekologiczne memo, kino napędzane siłą mięśni nóg, wielka eko gra planszowa i wiele innych zabaw edukacyjnych dla najmłodszych, przygotowali tego dnia organizatorzy akcji. Dzieci, które przybyły pod budynek Urzędu Miejskiego w Przemyślu chętnie brały udział w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach. Wykazały się przy tym niezwykle rozległą wiedzą na temat ekologii i na koniec zapewniły, że podzielą się nią z najbliższymi, tak aby wspólnie, całymi rodzinami mogły zadbać o nasze środowisko  naturalne.

Dziś został przekazany pierwszy rower w ramach akcji „Rower Pomaga”!

Zwieńczeniem czwartkowego happeningu było uroczyste wręczenie przez Roberta Chomę - Prezydenta Miasta Przemyśla pierwszego roweru. Rower ten powędrował do Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej - Domu dla Dzieci i Młodzieży "Maciek" mieszczącego się przy ul. Jasińskiego w Przemyślu.

Piękna, słoneczna pogoda, potężna dawka wiedzy na temat ekologicznych i zdrowotnych walorów jazdy na rowerze oraz sposobów na ograniczenie emisji CO2 w powietrzu, uśmiechnięte buzie dzieci, to wszystko sprawiło, że mamy ogromną nadzieję, iż ten pierwszy rower nie będzie ostatnim i wspólnie „wyjeździmy” ich o wiele więcej!

A wszystkich rowerzystów, którzy jeszcze nie słyszeli o akcji informujemy:  

Akcji „Rower Pomaga” przyświeca wyjątkowo szczytny cel - za każde wyjeżdżone 30.000 kilometrów, zostanie przekazany rower dla dzieci z przemyskich domów dziecka. Wystarczy, że wejdziesz na stronę  www.rowerpomaga.pl, w specjalnym formularzu wpiszesz trasę jaką pokonałeś na swoim rowerze i jako cel szczegółowy zaznaczysz „JEŻDŻĘ DLA DZIECI Z PRZEMYŚLA”.  Co więcej, wpisując ilość przejechanych kilometrów na podanej stronie, od razu zobaczysz w specjalnie wygenerowanym kalkulatorze o ile ograniczyłeś CO2 dzięki zamianie samochodu na rower. W tamtym roku uczestnicy akcji przejechali ponad 1,2 mln km i dzięki temu 60 dzieci z domów dziecka otrzymało swój wymarzony rower.

Zachęcamy do kręcenia! Wspólnie możemy więcej!

 

 

Plakat_Rower_Pomaga_2017_Przemysl.jpeg

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 18-05-2017 14:14
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 18-05-2017 14:30