6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

WAKACJE ZE ŚWIETLICĄ

     Stowarzyszenie Profilaktyki i Wspierania Rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży „Wzrastanie”, prowadzące w ciągu roku szkolnego świetlice profilaktyczno-wychowawcze, kontynuowało swoją działalność również w okresie wakacyjnym – organizując półkolonie. Tegoroczne hasło przewodnie letniego wypoczynku to: „Wakacje w Mieście – sport i przygoda”. Przygotowano atrakcyjny program dla blisko 80 dzieci.

     Sprzyjająca aura i prawdziwie upalne lato pozwalało na plenerowy charakter imprez. Wraz z opiekunami uczestnicy półkolonii zwiedzali różne zakątki Przemyśla i najbliższej okolicy wypoczywając i bawiąc się uczyli się historii tych miejsc. Spotkania z przedstawicielami Straży Pożarnej i Policji stały się praktyczną lekcją podstaw bezpieczeństwa. Z kolei wizyta w Lecznicy dla Zwierząt Pana Fedaczyńskiego była doskonałą okazją do nauki odpowiedzialności za zwierzęta. Wszystkim zabawom towarzyszył program wychowawczo-profilaktyczny kreujący pozytywne wartości oraz styl życia: bez używek i przemocy. Część młodzieży uczestniczyła w zorganizowanej wycieczce do Jarosławia i Łańcuta. Jednym z punktów wakacyjnej półkolonii była również wizyta w Urzędzie Miejskim w Przemyślu i spotkanie z Zastępcą Prezydenta Miasta Przemyśla Wiesławem Jurkiewiczem. Organizatorzy półkolonii nagrodzili najbardziej aktywnych uczestników przyznając zaszczytne tytuły sprawności między innymi: gentelmana, pracusia czy kultury słowa.
     Uroczyste zakończenie półkolonii odbyło się w Domu Sióstr Służebniczek NMP przy ul. Kapitulnej. Mszę dziękczynną odprawił Salezjanin - Ks. Tadeusz Pater.
Organizatorzy półkolonii serdecznie dziękują wszystkim: osobom, wolontariuszom, firmom i instytucjom za pomoc, zaangażowanie i uatrakcyjnienie programu półkolonii.

 Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

 

 

 

Opublikował:  | Data publikacji: 09-08-2006 09:54
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35