18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zaproszenie na uroczyste obchody Święta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

Zapraszamy mieszkańców Przemyśla do udziału w uroczystościach z okazji święta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W tym roku obchody święta Straży Granicznej mają wyjątkowy charakter, bowiem łączą XVII rocznicę powstania Straży Granicznej z jubileuszem 90-lecia polskich formacji granicznych powstałych po I wojnie światowej.

Uroczystości rozpoczną się już w niedzielę. 21 maja o godzinie 11.00 w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej zostanie odprawiona msza święta w intencji funkcjonariuszy oraz pracowników BiOSG.

Dzień później, w poniedziałek, 22 maja b.r. o godzinie 15.00 na przemyskim Rynku odbędzie się uroczysty apel, a po nim kolejno defilada pododdziałów oraz  pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

UWAGA!

Informujemy, iż w związku z uroczystościami związanymi z obchodami święta BiOSG od niedzieli 21.05 br. (od godziny 22.00), do poniedziałku, 22.05 br. (do późnych godzin popołudniowych), zostaną wyłączone z użytkowania parking przy ul. Rybiej w Przemyślu oraz część parkingu usytuowanego przy Rybim Placu w Przemyślu.

Święto BiOSG - plakat.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 17-05-2017 09:30
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 19-05-2017 11:40