22.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uwaga na barszcz Sosnowskiego! Ta niezwykle niebezpieczna dla człowieka roślina niebawem zacznie kwitnąć na okolicznych łąkach!

Główny Inspektorat Sanitarny przygotował specjalną broszurę, w której znajdziecie Państwo informacje o zagrożeniu, jakie może spowodować barszcz Sosnowskiego, w przypadku kontaktu z tą osiągającą nawet cztery metry wysokości rośliną. W upalne dni barszcz Sosnowskiego wydziela opary, które z łatwością mogą porazić układ oddechowy, a bezpośredni kontakt z barszczem Sosnowskiego często powoduje oparzenia II a nawet III stopnia!

Zachęcamy zatem do zapoznania się z załączoną pod postem broszurą, mając jednocześnie nadzieję, że nikt z Państwa nie będzie miał, ani w zbliżającym się sezonie letnim, ani w kolejnych kontaktu z tą wyjątkowo trującą rośliną.

 

PDFbarszcz_sosnowskiego_-_broszura.pdf

 

borsch-sosnowski-1439374_960_720.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl