16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

ODBYŁO SIĘ DRUGIE ŚWIETO MIODU

     Drugie Święto Miodu już za nami, impreza ta na dobre wpisuje się w tradycję imprez kulturalnych Miasta. To dwudniowe Święto jest doskonałą okazją do promocji produktu regionalnego jakim jest miód oraz wyrobów od niego pochodnych. Daje ono również możliwość do większej integracji środowiska pszczelarskiego. Odwiedzający stoiska w ramach kiermaszu mogli przyjrzeć się między innymi wyrobom kosmetycznym i rzemieślniczym, których głównym składnikiem jest właśnie miód. Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyły się degustacje różnego rodzaju miodów.     

Impreza rozpoczęła się od oficjalnego otwarcia na estradzie w Rynku o godznie 15.00. Przybyłych powitała w imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy, Sekretarz Miasta Henryka Kaszycka-Paniw. Później na scenie rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu zespołów folklorystycznych. Wystąpili między innymi: ”Brzozowiaki” z Brzózy Królewskiej, „Wierzawice”, Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”. Gwiazdą wieczoru pierwszego dnia świętowania był Zespół „DIXI SHOW BAND”.
Drugi dzień Święta Miodu rozpoczął się od Mszy Świętej odprawionej o godzinie 11.30 w Kościele OO. Karmelitów Bosych z okazji nadania i poświęcenia sztandaru Związku Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej w 100 rocznicę śmierci Ks. Jana Dzierżonia. Następnie dokonano aktu przekazania sztandaru na ręce Kazimierza Biesiadeckiego Prezesa Związku Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej. Fundatorzy sztandaru przybili na drzewcu pamiątkowe gwoździe. Pszczelarze w dowód wdzięczności uchwałą Zarządu nagrodzili medalami osoby, które wspomagają działalność związkową.
Jedną z nagrodzonych osób był Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma w którego imieniu medal odebrała Sekretarz Miasta. Po uroczystym nadaniu sztandaru na scenie rozpoczął się blok występów folklorystycznych przygotowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu. O godzinie 17.00 na estradzie pojawił się Zespół „MEDIUM” z Giedlarowej z przebojami muzyki polskiej. Koncert Zespołu „2 KORONY” wykonującego przeboje zespołu Czerwone Gitary zakończył dwudniowe Święto Miodu.
     Organizatorami imprezy byli: Związek Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej, Krakowska Kongregacja Kupiecka oddział Terenowy w Przemyślu, Urząd Miejski w Przemyślu przy współorganizacji: Starostwa Powiatowego w Przemyślu oraz Centrum Kulturalnego w Przemyślu i wsparciu medialnym: Radia ESKA w Rzeszowie, Gazety
Codziennej „Nowiny”.

 

- ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z TEGO WYDARZENIA -


Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 24-07-2006 12:28
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35