12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Stanisława Celińska promująca 12 maja b.r. w Przemyślu płytę „Atramentowa” zaczarowała publiczność zgromadzoną w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego

Znakomite piosenki zaśpiewane przez znakomitą artystkę, z towarzyszeniem znakomitych muzyków grających na prawdziwych instrumentach.

Stanisława Celińska jest znakomitą aktorką, znaną z wielu filmów, seriali i przedstawień teatralnych, nagradzaną i lubianą przez widzów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że Stanisława Celińska śpiewa i to od dawna, została nawet nagrodzona za debiut na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1969 roku za piosenkę „Ptakom podobni” Romana Orłowa i Włodzimierza Ścisłowskiego, występowała też wiele razy na wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W piątek 12 maja 2017 r. o godz. 18-tej wystąpiła na scenie Zamku Kazimierzowskiego z repertuarem ze swojej płyty zatytułowanej „Atramentowa”. Artystce towarzyszył ośmioosobowy zespół wybitnych muzyków z Maciejem Muraszko na czele.

Artystka okrzyknięta polską Cesarią Evora, w swoich piosenkach dotyka tematów trudnych  i życiowych. Jak sama mówi, niektóre z nich dotyczą bezpośrednio jej życia, ale również życia wielu ludzi, którzy „pogubili się” w pędzie dnia codziennego, lekkomyślności i wiary w niezniszczalność.

Wieczór spędzony na Zamku Kazimierzowskim ze Stanisławą Celińską i zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko to niezapomniane, wspaniałe chwile, do których chce się ciągle wracać. Niezwykła muzyka, cudowne piosenki i cudowna Stanisława Celińska na scenie, która dwukrotnie, jako wyrazy uznania, otrzymała od zamkowej widowni owacje na stojąco.

 

 

Tomasz Beliński- Przemyskie Centrum Kultury i Nauk i ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-05-2017 09:42
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 16-05-2017 09:48