-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PCKiN Zamek zaprasza w tym tygodniu do skorzystania z następujących propozycji kulturalnych...

Rozpoczynający się tydzień obfituje w niezwykle ciekawe wydarzenia kulturalne. Wśród nich znalazły się między innymi:

Już w najbliższą środę, 17 maja o godzinie 10.30 na przemyskim Zamku odbędzie się zorganizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Przemyślu oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK - IX Przegląd Małych Form Teatralnych pt. „Porozmawiajmy o uzależnieniach”. Przegląd odbędzie się na deskach sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego – wstęp wolny.

Dzień później, 18 maja (czwartek) o godzinie 19.00, PCKiN Zamek zaprasza na spektakl komediowy pt. „Przebój Sezonu” w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego. (Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego) – bilety w cenie 75 zł do nabycia w sklepie muzycznym „Musicland” oraz na portalach: biletyna.pl oraz kupbilecik.pl. Organizator: Agencja Impresaryjno-Promocyjna „Pegaz-Bis” z Nowego Sącza (impreza zewnętrzna).

przebój sezonu -plakat.jpeg

Natomiast w piątek, 19 maja o godzinie 18.30 w Galerii Zamek odbędzie się otwarcie wystawy grafiki Pawła Bińczyckiego - wstęp wolny. Organizatorem wystawy jest Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

Uroczyste rozpoczęcie pierwszego w historii Przemyśla święta teatru dla dzieci nastąpi w piątek, 19 maja, o godzinie 11.00 -

I Przemyski Festiwal Teatralny „Bajkowe Wzgórze” otworzy przedstawienie pt. „Tymoteusz Rymcimci”, w wykonaniu aktorów Teatru NEMNO z Rzeszowa, (sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego - wstęp wolny).

tymoteusz rymcimci - plakat.jpeg

W tym samym dniu, o godzinie 18.00 bajkę „A niech to gęś kopnie” przedstawi Teatr Ziemi Chełmskiej - bilety w cenie 10 zł można nabyć już teraz w sklepie muzycznym „Musicland”, lub na godzinę przed bajką na Zamku Kazimierzowskim.

a-niech-to-gc499s-kopnie-tzch.jpeg

W kolejnym dniu festiwalu, w sobotę, 20 maja, organizatorzy zapraszają wszystkich małych i dużych wielbicieli teatru na godzinę 18.00, bo o tej porze właśnie rozpocznie się bajka „Czerwony kapturek” w wykonaniu Teatru NEMNO z Rzeszowa oraz bajka taneczna „Malarz” w wykonaniu grupy Tańca Dworskiego VILLANICO z Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl” - bilety w cenie 10 zł do nabycia w sklepie muzycznym „Musicland” oraz na godzinę przed bajką na Zamku Kazimierzowskim.

nemno-czerwony-kapturek.jpeg

Uroczyste zakończenie festiwalu planowane jest 21 maja. Niedzielnym popołudniem, o godzinie 17.00 na deskach Zamku Kazimierzowskiego aktorzy Teatru S.A.N. z Przemyśla, przedstawią bajkę pt. „Jaś, Małgosia i…”. Bilety na spektakl nabyć można w sklepie muzycznym „Musicland” oraz (na godzinę przed bajką) na Zamku Kazimierzowskim - cena biletu 10 zł.

jaś i małgosia i....jpeg

Festiwal organizują Teatr S.A.N. Przemyśl oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”.

bajkowe wzgórze.jpeg

Serdecznie zapraszamy!

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 15-05-2017 11:41
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 15-05-2017 11:47