20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

VIII Rodzinny Piknik Naukowy PWSW w Przemyślu

W czwartek, 11 maja, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska zorganizowała na terenie Parku Lubomirskich „Rodzinny Piknik Naukowy”. Uczelnia jak zwykle stanęła na wysokości zadania i zapewniła wspaniałą edukacyjną rozrywkę wszystkim uczestnikom imprezy. Była to już ósma edycja Pikniku, który po raz kolejny zorganizowany został tak, by każdy, bez względu na wiek mógł znaleźć coś dla siebie. Celem całego przedsięwzięcia było pokazanie młodym ludziom, jak pasjonująca i atrakcyjna może być nauka, a przy okazji piknik stał się też świetną okazją do integracji różnych środowisk oraz pokoleń.

Tego dnia (również dzięki pięknej pogodzie), teren campusu PWSW wyjątkowo tętnił życiem. Licznie przybyli goście podziwiali m.in. pokazy: wozów bojowych i operacyjnych służb mundurowych, maskowania, rozpoznania i zwiadu, ratownictwa medycznego i chemicznego, robotów, łazików i drukarek 3D, sztuk walki, eksperymentów fizycznych i chemicznych czy symulatora lotów szybowcem. Miłośnicy teatru obejrzeli w auli uczelnianej spektakl pt. „Babcia winna” w wykonaniu aktorów Teatru Fredreum, a fani wszelakich konkursów i quizów dzielnie walczyli o cenne nagrody. Natomiast ci, którzy w między czasie poczuli głód, mogli rozsmakować się w specjalnie przygotowanej na tę okazję prawdziwej wojskowej grochówce. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych - dmuchańców, zawodów sportowych, gier terenowych czy warsztatów kulinarnych. Do dyspozycji maluchów były również kucyki, a przejażdżki na nich cieszyły się nie lada powodzeniem. Imprezę zakończyła biesiada przy ognisku.

Przy okazji VIII Pikniku Naukowego odbyła się również uroczystość wręczenia nagród laureatom III Międzynarodowego Konkursu Fotografii i Projektowania Graficznego, którego organizatorami byli Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu - Instytut Sztuk Projektowych oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Nagrody zwycięzcom wręczał m.in. Janusz Hamryszczak - Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla.

Laureatami zostali:

W dziedzinie fotografii cyfrowej:

I miejsce: Piasecki Jarosław

II miejsce: Hrabušová Miroslava

III miejsce: Drymajło Anna

W dziedzinie projektowania i grafiki komputerowej:

I miejsce: Prokop Gabriela

II miejsce: Boratyn Patrycja

III miejsce: Więch Weronika

wyróżnienie: Basza Mateusz

W dziedzinie animacji:

I miejsce: Ginalska Aleksandra

II i III miejsce nie zostało przyznane.

 

Tekst: Agata Czereba

Zdjęcia: Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 12-05-2017 14:37
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 15-05-2017 08:12