5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

ŚWIĘTO MIODU W PRZEMYŚLU – ZAPRASZAMY

     W najbliższą sobotę 22 lipca rozpocznie się Święto Miodu. Ta dwudniowa impreza odbywająca się po raz drugi w Przemyślu wpisuje się w tradycję imprez kulturalnych Miasta, a wraz ze Świętem Fajki przyczynia się do promocji naszych wyrobów regionalnych. Jest ona doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń oraz większej integracji środowiska pszczelarskiego. Święto Miodu, to zarówno możliwość zapoznania się z prezentowanym podczas kiermaszu miodziarzy rzemiosłem pszczelarskim, jak i wyśmienita okazja do degustacji wyrobów, których głównym składnikiem jest właśnie miód – kiermasz rozpocznie się o godzinie 14.00.

     Na oficjalne otwarcie Święta organizatorzy zapraszają o godzinie 15.00. Odbędzie się ono na estradzie w Rynku Starego Miasta. Uczestnikom imprezy czas umilać będą występy zespołów folklorystycznych, wystąpią między innymi: ”Brzozowiaki” z Brzózy Królewskiej, „Wierzawice”, Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl”. Gwiazdą wieczoru pierwszego dnia świętowania będzie Zespół „DIXI SHOW BAND”.
     Drugi dzień imprezy rozpocznie się Mszą Świętą odprawioną o godzinie 11.30 w Kościele OO. Karmelitów Bosych z okazji nadania i poświęcenia sztandaru Związkowi Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej w 100 rocznicę śmierci Ks. Jana Dzierżonia. Uroczystość nadania sztandaru odbędzie się o godzinie 12.45 na estradzie w Rynku. Drugiemu dniu obchodów pszczelarskiego Święto towarzyszyć będą również występy Zespołów Folklorystycznych. O godzinie 15.00 rozpocznie się blok folklorystyczny przygotowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu. Natomiast o godz. 17.00 na estradzie pojawi się Zespół „MEDIUM” z Giedlarowej z przebojami muzyki polskiej. Koncert Zespołu „2 KORONY” wykonującego przeboje zespołu Czerwone Gitary zakończy dwudniowe Święto Miodu.
     Organizatorami imprezy są: Związek Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej, Krakowska Kongregacja Kupiecka oddział Terenowy w Przemyślu, Urząd Miejski w Przemyślu przy współorganizacji: Starostwa Powiatowego w Przemyślu oraz Centrum Kulturalnego w Przemyślu i wsparciu medialnym: Radia ESKA w Rzeszowie, Gazety Codziennej „Nowiny”.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 18-07-2006 12:00
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35