20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Trzy dni Festiwalu Rowerowego BIKE Town Przemyśl – dzień drugi

Drugiego dnia (30 kwietnia) Festiwalu Rowerowego Bike Town Przemyśl królowały dwie widowiskowe dyscypliny – downhill i dirt. Ta część festiwalu odbywająca się na przemyskim Rynku oraz stoku narciarskim była jak zwykle przygotowana przez Fundację Azymut i Velo Projekt. Trasa downhillowa została przygotowana i poprawiona przez Szymona Tasza, a chociaż w tym roku zabrakło robiących wrażenie ziemnych hop na Rynku, to jednak metalowo – drewniane konstrukcje, które je zastąpiły zapowiadały równie wielkie jak w ubiegłych latach emocje w FMB World Tour Dirt Contest.

Przez cały dzień nie zabrakło także innych rowerowych atrakcji. Na torze do pumptracka odbywały się warsztaty dla dzieci i dorosłych, przez cały dzień odbywały się wycieczki po okolicach Przemyśla organizowane przez Projekt 80 Rowerów Dookoła Europy, które prowadziło także centrum testowe Kellys. Nieco inną propozycję dla wszystkich znajdujących się na przemyskim Rynku miał klub Hot’nRide prowadzący pokazy treningów spininngu. Przez cały dzień wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy Trialu Bartka Ćwika. Dodatkowo działała strefa malucha z grami i zabawami dla dzieci, a na stoisku Orange odbywały się konkursy.

W finale downhillu wystąpiło ponad 60 zawodników, a rywalizację wygrał Mariusz Jarek z Trek Fox Head (Nysa), zaraz za nim na podium znaleźli się Bartosz Giemza z Kellys Oshee Racing (Rybnik) i Adam Oślizło z MTKO MTB.

Zawody dirtowców, jak zwykle śledził tłum widzów zgromadzonych na przemyskim Rynku. Ta dyscyplina jest znakiem rozpoznawczym przemyskiej rowerowej imprezy i jej punktem kulminacyjnym. Piątka najlepszych w finale FMB World Tour DIRT Contest to: Loek Quaedflieg (Holandia), Paweł Stachak (Polska), Marek Łebek (Polska), Yura Starosta (Ukraina). Nagrodę w kategorii „The best Trick” podzielili między sobą Loek Quaedflieg i Yura Starosta. Na scenie w przemyskim Rynku medale i statuetki wręczali Prezydent Miasta Robert Choma, Piotr Muszyński, Wiceprezes ds. Strategii i Transformacji Orange Polska, Poseł na Sejm Wojciech Bakun, przedstawiciele Hotelu „Arłamów”, Waldemar Hryniszyn z Fundacji „Azymut” i Maciej Kucbora z Velo Projekt.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Festiwalu Rowerowego Bike Town Przemyśl 2017 i liczymy na jej wspieranie jej kolejnych edycji!

 

 

Zdjęcia: Piotr Michalski

Tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk


SPONSORZY: Orange Polska, Fundacja PGNiG, Monster Energy, Hot'n Ride, Dom Handlowy Szpak, Euroterm, Doka, MITKO for events - producent namiotów reklamowych, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej  w Przemyślu , Zakład Usług Komunalnych w Przemyślu, Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Przemyślu, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu, Nowbud, Twoje oko
DOFINANSOWANIE: Ministerstwo Sportu i Turystyki
HONOROWY PATRONAT: Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
PATRONI MEDIALNI: TVP3 Rzeszów Czwórka, TV Podkarpacka, Grupa Medialna INFO, Extreme Sports Channel Polska, 43RIDE, Downhill24, bikeWorld.pl, Bike, Magazyn Rowerowy, Pinkbike, MTB.PL
,BikeBoard, Życie Podkarpackie, HAmag
ORGANIZATORZY: Fundacja Azymut, VeloProjekt, Urząd Miejski w Przemyślu
ORGANIZATORZY MARATONU: Przemyskie Towarzystwo Cyklistów, Cyklokarpaty
PARTNERZY: RADICAL.sm, Fundacja Kult, Projekt: W 80 Rowerów Dookoła Europy, ASBike.pl

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 07-05-2017 12:08