8 °C
×

Trzy dni Festiwalu Rowerowego BIKE Town Przemyśl – dzień pierwszy

Zakończyła się czwarta edycja Festiwalu Rowerowego Bike Town Przemyśl, największej imprezy sportowo – rekreacyjnej w naszym mieście, tym razem trwającej aż trzy dni – dwa ostatnie dni kwietnia i w pierwszy dzień maja. Jak zwykle nie zawiedli uczestnicy rowerowych zmagań, którzy licznie wzięli udział w zawodach, a także mieszkańcy i turyści, którzy specjalnie na to widowisko przyjechali do Przemyśla.

Pierwszy dzień (29 kwietnia) Bike Town, to tradycyjnie Maraton Rowerowy Twierdza Przemyśl, odbywający się w cyklu Kellys Cyklokarpaty, organizowany po raz dwunasty z rzędu przez Przemyskie Towarzystwo Cyklistów. Podobnie jak w ubiegłych latach prowadził od startu na Placu Niepodległości, gdzie podobnie jak w ubiegłych latach hasło do startu dał Prezydent Miasta Robert Choma,  przez ulice Przemyśla, a następnie malowniczymi drogami i szlakami Pogórza Przemyskiego. Ponad 500 zawodników stratowało, jak zwykle na trzech dystansach: Hobby, Mega i Giga. Chociaż szczęśliwie w tym roku obyło się bez deszczu, jednak na trasach nie zabrakło błota. Najlepsi na swoich dystansach w klasyfikacji open to: Hobby – Jakub Cierniak (JC-TB Wiedeń), Mega – Marcin Rydel (ZRYW Buszkowiczki, PTC Przemyśl), Giga - Andrzej Jarosz (72 OSHEE WINDSPORT TEAM). Brawa należą się jednak wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w tych wymagających zawodach. Wręczenia nagród i dekoracji dokonali Prezydent Miasta Robert Choma oraz jego Zastępca Grzegorz Hayder, a także przedstawiciele Przemyskiego Towarzystwa Cyklistów.

W trakcie Maratonu rozegrane zostały także III Mistrzostwa Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim. Do rywalizacji na dystansie 46 km stanęło 60 funkcjonariuszy Straży Granicznej reprezentujących oddziały i ośrodki szkolenia SG. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczył zespół z Bieszczadzkiego Oddziału SG. Drugie miejsce zdobył Warmińsko – Mazurski Oddział SG a trzecie Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie. W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Sakowicz (Śląski Oddział SG) a wśród mężczyzn Arkadiusz Krzesińki (Bieszczadzki OSG). W ramach zawodów odbyły się również Mistrzostwa Bieszczadzkiego OSG w Kolarstwie Górskim. Najlepsza w jeździe na dwóch kółkach okazała się reprezentacja z Placówki SG w Wetlinie, drugie miejsce zajęła PSG w Hermanowicach a trzecie PSG w Czarnej Górnej. Wśród funkcjonariuszek BiOSG pierwsze miejsce zajęła  Irmina Sikora – Kołodziej (WKiSZ), z mężczyzn najszybszy był Arkadiusz Krzesiński z PSG w Wetlinie. Puchary dla zwycięzców i pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników mistrzostw wręczał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG oprócz tego, że rywalizowali podczas zawodów również zabezpieczali trasę maratonu.

Tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

zdjęcia: Piotr Michalski