15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

20 maja odbędzie się Rajd Szlakiem Fortecznym – Rowerem, Kajakiem, Pieszo

Zarząd Oddziału PTTK im. M. Orłowicza w Przemyślu oraz Urząd Miejski w Przemyślu zapraszają do udziału w Rajdzie Szlakiem Fortecznym – Rowerem, Kajakiem, Pieszo.

Rajd rozpocznie się 20 maja o godz. 8:00 przy Bramie Sanockiej Dolnej, która jest jednym z najlepiej zachowanych obiektów rdzenia Twierdzy Przemyśl, przy okazji rozpoczęcia rajdu będzie możliwość zwiedzenia bramy oraz wysłuchania paru słów o historii Dobrego Wojaka Szwejka. Następnie uczestnicy przejadą rowerem trasę: Brama Sanocka Dolna- Kładka nad Sanem- Wybrzeże Jana Pawła II- ul. Grunwaldzka-Kuńkowce- Fort VIII „Łętownia”. Trasa będzie przebiegać w znacznej części wzdłuż koryta rzeki San, a pod koniec przebiegu trasy rowerowej będziemy mogli podziwiać piękną panoramę Pogórza Przemyskiego, Pogórza Dynowskiego no i oczywiście Doliny Rzeki San. Na terenie Fortu uczestnicy pozostawiają rowery(będą w zamkniętym, bezpiecznym miejscu). Z fortu VIII „Łętownia” uczestnicy udadzą się wynajętym transportem do Krasiczyna, gdzie znajduję się jeden z najbardziej znanych na Podkarpaciu Zespół Pałacowo-Parkowy, tam rozpocznie się druga część Rajdu czyli spływ kajakowy, który rozpocznie się od zapoznania się  z zasadami bezpieczeństwa podczas spływu. Następnie po zwodowaniu kajaków uczestnicy spłyną niezwykle malowniczą trasą do Ostrowa. Po drodze będzie możliwość podziwiania wychodniego Fliszu Karpackiego oraz przepięknych krajobrazów. Spływ zakończy się na wysokości przepławki dla ryb. Wtedy to rozpocznie się trzecia i ostania część imprezy czyli piesze przejście trasy : Ostrów- ul. Węgierska- Fort XVII ”Ostrów”-Fort  VIII „Łętownia”. Trasa piesza przebiegać będzie po obiektach zarówno pierścienia wewnętrznego i zewnętrznego Twierdzy Przemyśl, pochodzących z lat 80-tych XIX w.  Zakończenie rajdu planowane jest o godzinie 17:00 na forcie VIII „Łętownia” ogniskiem turystycznym z poczęstunkiem.

Koszt rajdu do 40 uczestników –  35 zł

Koszt rajdu do 30 uczestników –  45 zł

Rajd odbędzie się przy min 20 osobach.

Liczba miejsc ograniczona.

plakat rajd szlakiem fortecznym.jpeg

Świadczenia gwarantowane w ramach kosztów rajdu; transport (Łętownia - Krasiczyn) , ubezpieczenie, spływ kajakiem,  przewodnik na wszystkich trasach, poczęstunek na ognisku, zabezpieczenie rowerów.

Zapisy i wpłaty w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 do 16.05.17 (wtorek). Osoby zgłaszające się telefonicznie zobowiązane są do wpłat przelewem lub osobiście należności za rajd najpóźniej w terminie do trzech dni. Po tym terminie będą skreślane z listy uczestników wycieczki.

Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego. Przy zapisie sympatycy PTTK  podają do ubezpieczenia; adres i  data urodzenia.

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w rajdzie jedynie z opiekunami.

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-05-2017 15:03