21 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na 39. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. J. Janickiego.

Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. J. Janickiego, to jedna z największych, a zarazem najbardziej znanych imprez w Polsce, mająca na celu popularyzację nieco zapomnianej idei folkloru miejskiego. Organizatorzy zapraszają do udziału w przedsięwzięciu kapele podwórkowe z całej Polski, a te prezentują się podczas przesłuchań konkursowych oraz zgodnie z tradycją wyruszają na ulice i osiedla Przemyśla, gdzie jak to dawniej bywało, umilają czas mieszkańcom naszego miasta.

39. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego im. J. Janickiego rozpocznie się w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, w najbliższą sobotę (6 maja) o godzinie 10:00. To tam odbędą się przesłuchania konkursowe.

W fotelach Jury zasiądą: Bożena Lewandowska – etnomuzykolog (Kraków), Ryszard Krużel – muzyk (Rzeszów) oraz Andrzej Guran – muzyk (Przemyśl).

Kapele, które zaprezentują się w przesłuchaniach:

Kapela Tońko z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dynowie, Przeworska Kapela Podwórkowa „BEKA”   (Miejski Ośrodek Kultury – Przeworsk),  Kapela „PIASKOWIANIE” z   Gminnego Ośrodka Kultury – Piaski, ”Kapela z naszego miasteczka”  reprezentująca Miejski Ośrodek Kultury  -  Czerwionka-Leszczyny,    Kapela „SPOD DĘBU” -    Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego AGRAFA – Piotrków Trybunalski, Kapela „KATARYNA”   z Klubu Wojskowego JW 1230 w Chełmie, Andrychowska Kapela  „Wujka Jaśka” z Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Kapela Podwórkowa   - „STAH” (Gminny Ośrodek Kultury – Werbkowice), Szczebrzeska Kapela Podwórkowa, Przasnyska Kapela Podwórkowa  z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu oraz  Rzeszowska Kapela Folkloru Miejskiego CIANTO.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          W tym samym dniu, o godz. 19:00 w Centrum Kulturalnym odbędzie się też koncert pt. „Naprzód lwowskie dzieci”  w wykonaniu  Lwowskiej Kapeli TA JOJ im.  Kazimierza „Kija” Galikowskiego z Przemyśla.

Natomiast w niedzielne przedpołudnie (7 maja b.r.) od godz. 11.00 kapele jak co roku zagrają na przemyskich podwórkach i ulicach, a swoje występy zakończą w Rynku.

Festiwal zwieńczy w tym dniu koncert galowy, który odbędzie się w Centrum Kulturalnym w Przemyślu o godzinie 15:oo. Koncert poprowadzi Jan Miszczak. Zapraszamy!

kapele_podworkowe_plakat_2017.jpeg

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-05-2017 15:21
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 04-05-2017 15:28