1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

ODBYŁO SIĘ ŚWIĘTO „NICZ NA IWANA KUPAŁA”

     W sobotę 8 lipca po raz kolejny w Przemyślu odbyło się Święto pod nazwą „NICZ NA IWANA KUPAŁA”. Organizatorem był Związek Ukraińców w Polsce Oddział i Koło w Przemyślu przy współorganizacji Urzędu Miejskiego w Przemyślu i wsparciu Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki oraz Hotelu Gromada.

 

     Od godziny piętnastej na przybyłych czekały stoiska w ramach zorganizowanego kiermaszu rękodzieła ludowego. Imprezami towarzyszącymi były rozgrywki sportowe w piłce plażowej, badmintonie i siatkówce. Oficjalne rozpoczęcie Święta miało miejsce kilkanaście minut po godzinie 16, a otwarcia dokonał Ryszard Lewandowski Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla. Świętu towarzyszyła muzyka w wykonaniu zespołów ludowych Arkan", Kapela Bandurystiw "Zołoti Struny" z Kanady. Po godzinie 17 miejsce miało uroczyste wyplatanie wianków i rozpalenie ogniska. O godzinie 18 na scenie pojawiły się zespoły estradowe, zagrały między innymi: Sestry Gorgisheli, Widymo z Sanoka, Osławiany z Mokrego i Czerwona Kalyna z Kijowa.
     Kilkanaście minut przed godziną 21 dokonał się Obrzęd Misterium Kupalskiego będący zarazem najważniejszą częścią święta. Następnie rozpoczął się na scenie koncert zespołu punkowo-rockowego z Ukrainy „Flit” będący zarazem ostatnim punktem Święta.

Foto: Grzegorz Karnas
Wydział Kultury Promocji i Współpracy
Tekst: Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 10-07-2006 09:48
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl