5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

W 2004 roku dzień 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to ma na celu uczczenie symboli narodowych, w tym w szczególności polskiej flagi. Przywołać ma też pamięć o najważniejszych momentach w historii naszej ojczyzny.

W tym roku główne obchody Święta Flagi RP w Przemyślu rozpoczęły się przed Pomnikiem Orląt Przemyskich. Tam, w obecności Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, Prezydenta Miasta, Zastępców Prezydenta, parlamentarzystów, radnych Rady Miejskiej i zgromadzonych mieszkańców miasta odbyła się uroczystość podniesienia flagi. Następnie wyruszono Wyb. Jana Pawła II w kierunku kładki, a stamtąd na Rynek, gdzie przemyscy harcerze uroczyście złożyli flagę i przekazali ją Prezydentowi Miasta.

Po oficjalnych uroczystościach Prezydent Miasta Przemyśla otworzył rajd organizowany przez PTTK Przemyśl „Rowerem z Biało – Czerwoną”, w którym uczestnicy rajdu, aby uczcić ten wyjątkowy dzień wyruszyli trasą: Przemyśl, Buszkowice, Wyszatyce, Walawa, Małkowice, Żurawica, Przemyśl oflagowani chorągiewkami w barwach narodowych.

 

 

Tekst i zdjęcia:

Agata Czereba

zdjęcia z drona - KOREKS II s.c.Przemyśl

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 02-05-2017 14:10
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 04-05-2017 14:26