13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

I ŚWIĘTO FAJKI W PRZEMYŚLU

     W dniu 2 lipca na Przemyskim Rynku odbyło się I Święto Fajki. Podczas oficjalnego rozpoczęcia imprezy Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla otrzymał symboliczną fajkę. Bardzo efektownym elementem imprezy była parada fajkarzy ulicami przemyskiej starówki połączona z uroczystym odsłonięciem pomnika „Fajki-Ławeczki” u zbiegu ulic Władycze i Franciszkańskiej. Mieszkańcy i fanatycy fajki, mieli okazję do zakupów i oglądania niezwykłych wyrobów przemyskich fajkarzy, rzemieślników, a także fajkarzy z Czech i Ukrainy.

     Całą imprezę uświetniały występy zespołów artystycznych. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ Szkoły Tańca  „A-Z” oraz występ przemyskiej kapeli podwórkowej „TA JOJ”. O godzinie 18 na estradzie zaprezentowali się dudziarze „CZĘSTOCHOWA PIPES AND DRUMS” w tym samym czasie w Sali Klubu Niedźwiadek odbywał się emocjonujący turniej wolnego palenia fajki pod nazwą „KOLEBKA 2006”. 

      Muzyczną gwiazdą wieczoru był zespół „MASKA”. Podczas obchodów I Święta Fajki została otwarta wystawa fajek w Lubaczowie, a w Muzeum Historii Miasta Przemyśla odbyła się sesja naukowa poświęcona rzemiosłu przemyskiemu. W Wieży Zegarowej, gdzie mieści się Muzeum Dzwonów i Fajek otwarto wystawę zawierającą ekspozycję fajek ze zbiorów Muzeum Lwowskiego. 3 lipca w poniedziałek zorganizowano wyjazd fajkarzy do Lwowa w towarzystwie kapeli podwórkowej „TA JOJ”. W programie pobytu we Lwowie znalazło się między innymi otwarcie wystawy z kolekcji Marka Stanielewicza oraz turniej wolnego palenia fajki z wiśni zakarpackiej wykonanej wspólnie przez międzynarodowy team „PALCZEWSKI-Mr. Bróg”.

  

 

     
- ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI -


Foto: Grzegorz Karnas
Wydział Kultury Promocji i Współpracy
Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

 

Opublikował:  | Data publikacji: 03-07-2006 12:30
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35