19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

ŚWIĘTO FAJKI

            Przemyśl jest znany nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju, jako miasto słynące z wytwórni fajek. W samym mieście jest ich kilkanaście, a fajki przemyskich rzemieślników są bardzo cenione przez użytkowników. Nie jest więc dziwne, że w tym roku 2 lipca w Przemyślu będzie miała miejsce impreza pn. „Święto fajki”. Serdecznie zapraszamy na przemyski Rynek Starego Miasta, a także do Lubaczowa i Lwowa gdzie odbędzie się część imprez. 

       Jednym z najciekawszych punktów programu imprezy będzie odsłonięcie pomnika „fajki – ławeczki”, który stanie w pobliżu Muzeum Fajek i Dzwonów na rogu ulic Franciszkańskiej i Władycze. Ale nie zabraknie tak że innych atrakcji:

 

 

 

Obok Urzędu Miejskiego w Przemyślu współorganizatorami wydarzenia są także Urząd Marszałkowski, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Muzeum Fajek i Dzwonów, Cech Rzemiosł Różnych, Przemyski Klub Fajki oraz TTI Kraków.

 

Dodał: Witold Wołczyk 

Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl