-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

NIEMIECCY REZERWIŚCI W PRZEMYŚLU

      Grupa 10 niemieckich rezerwistów Bundeswehry od 5 do 16 czerwca br. zajmowała się porządkowaniem cmentarza żołnierzy niemieckich poległych w trakcie II wojny światowej. Przedsięwzięcie realizowane było przy współpracy Narodowego Niemieckiego Związku Opieki nad Grobami Wojskowymi i było wynikiem porozumienia pomiędzy ministerstwami obrony Polski i Niemiec.

      Dziesięciu rezerwistów z „Reservistenkameradschaft” na cmentarzu w Przemyślu dokonało wymiany krzyży na nowe. 14 czerwca spotkali się również w Urzędzie Miejskim z Zastępcą Prezydenta Miasta Ryszardem Lewandowskim. W tym samym dniu na zakończenie prac na Cmentarzu Żołnierzy Niemieckich złożyli kwiaty, a wspólnie z Zastępcą Prezydenta Ryszardem Lewandowskim, także na Cmentarzu Wojskowym przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

         Goście z Niemiec pozostawili prezent w postaci zabawek i pieniędzy, które w najbliższych dniach zostaną przekazane jednej z placówek wychowawczych z terenu Przemyśla.  

 

  Witold Wołczyk

  Kancelaria Prezydenta Miasta

 

Opublikował:  | Data publikacji: 20-06-2006 12:57
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl