16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Po raz pierwszy u nas! Zbieramy kilometry – rozdajemy rowery dzieciom z Przemyśla!

Wszystkich rowerzystów - tych małych i tych dużych… Tych, co przemierzają na swoim rowerze dalekie trasy i tych, którzy jeżdżą rekreacyjnie po naszych miejskich ścieżkach rowerowych gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „ROWER POMAGA”. Akcji tej przyświeca wyjątkowo szczytny cel - za każde wyjeżdżone 30.000 kilometrów, zostanie przekazany rower dla dzieci z przemyskich domów dziecka. Wystarczy, że wejdziesz na stronę  www.rowerpomaga.pl, w specjalnym formularzu wpiszesz trasę jaką pokonałeś na swoim rowerze i jako cel szczegółowy zaznaczysz: „JEŻDŻĘ DLA DZIECI Z PRZEMYŚLA”.  Co więcej, wpisując liczbę przejechanych kilometrów na podanej stronie, od razu zobaczysz w specjalnie wygenerowanym kalkulatorze, o ile ograniczyłeś emisję CO2, dzięki temu, że nie przebyłeś tej drogi samochodem.

W tamtym roku uczestnicy akcji przejechali ponad 1,2 mln km i dzięki temu 60 dzieci z domów dziecka otrzymało swój wymarzony rower.

Integralnym wydarzeniem  tej akcji będą również warsztaty dla dzieci na temat komunikacji rowerowej i ograniczenia emisji CO2, na które zapraszamy 18 maja 2017 roku. Warsztaty odbędą się przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Przemyślu (o godzinie ich rozpoczęcia poinformujemy w osobnej wiadomości).

Akcję organizują:

Wydział Architektury i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu

oraz

Fundacja Ekologiczna ”ARKA” z Bielska-Białej.

Plakat_Rower_Pomaga_2017_Przemysl.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 21-04-2017 10:07
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 21-04-2017 12:26