20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

UWALNIALI KSIĄŻKI W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO ŚWIĘTA UWOLNIONYCH KSIĄŻEK

      8 czerwca b.r. odbyła się trzecia edycja Ogólnopolskiego Święta Uwolnionych Książek. Polega to na celowym pozostawianiu przeczytanych książek albo w utworzonych do tego celu strefach wymiany książek, albo w dowolnych miejscach publicznych (park, pociąg, autobus, teatr, uczelnia, itp.).

      Każdy znalazca może zabrać taką książkę do domu i po przeczytaniu przekazać dalej, wg zasad międzynarodowego bookcrossingu, szczegóły na stronie: www.bookcrossing.pl. Mamy świadomość, że książka nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika. Dlatego „uwalniając” swoją książkę dajemy szansę innym na jej przeczytanie.
     W minionej edycji do akcji przystąpiło 36 miast. W Przemyślu jej koordynatorami są czytelnicy ze Szkoły Podstawowej nr 15, którzy utworzyli i monitorowali dwie strefy wymiany książek: Centrum Handlowe „Echo”(pasaż), ul. 29 Listopada 4 i restauracja M. Tomaszewska, Plac Konstytucji 6.

Źródło:SP15
Aktualizacja:Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl