15.2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Z MUZYKĄ POWAŻNĄ ZA PAN BRAT

W dniu 07.04.2017 r. w świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 4 im ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu odbyła się druga edycja Międzyświetlicowego Konkursu Muzycznego pod hasłem „Z muzyką poważną za pan brat”.

Wzięło w nim udział sześć dwuosobowych zespołów ze świetlic szkół z terenu miasta i gminy oraz jedna drużyna ze SP nr 4 z Jarosławia. Uczestnicy mieli do rozpoznania 10 utworów muzyki poważnej odtwarzanych w 30 i 20 sekundowych fragmentach. Większość zespołów bezbłędnie rozpoznawała tytuły utworów oraz nazwiska kompozytorów. Po raz kolejny okazało się, że muzykę klasyczną słuchają nie tylko dorośli, ale również młodzi melomani, którymi okazały się dzieci. Poziom tegorocznego konkursu był tak wysoki, że przyznano aż cztery pierwsze miejsca. Zdobyły je drużyny ze SP nr 15, SP nr 6, SP nr 4 z Jarosławia oraz nasza drużyna gospodarzy. Po rozdaniu nagród umówiliśmy się na kolejną edycję konkursu.

 

   

 

 

Bogusława Kuciel

Grażyna Węgrzyniak

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl