9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

ODBYŁ SIĘ KONCERT GALOWY II MIEDZYNARODOWEGO FESTIWALU DZIECIECYCH ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH

     W ramach odbywającego się w Przemyślu II Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Przemyślu w dniu 2 czerwca br. odbył się koncert Galowy z udziałem zaproszonych zespołów. Sala Zamku Kazimierzowskiego zgromadziła licznie przybyłą młodzież wraz z opiekunami i rodzicami. Na wstępie Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma  wraz z Zastępcą Wiesławem Jurkiewiczem wręczyli przedstawicielom i opiekunom zespołów upominki w postaci niedźwiadków, które symbolizują herb naszego miasta.

     Zespoły uczestniczące w festiwalu przybyły z Węgier, Gruzji, Ukrainy oraz Polski. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się zespół gruziński, barwność i egzotyka towarzysząca narodowej muzyce wprowadziła w wyjątkowy nastrój koncertu. Jako drugi zaprezentował się zespół z Ukrainy przedstawiając tradycyjne tańce ukraińskie. Trzecim zespołem był zespół z Egeru na Węgrzech jako ostatni zaprezentował się zespół z Polski.
     Organizatorami II Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Przemyślu był Młodzieżowy Dom Kultury oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki. Festiwal potrwa do 6 czerwca.

 

 

- OBEJRZYJ FOTORELACJĘ Z TEGO WYDARZENIA -
KLIKNIJ


Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 05-06-2006 09:45
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35