7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

II MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH W PRZEMYŚLU

     W dniu 1 czerwca br. w Urzędzie Miejskim gościły dziecięce zespoły z Gruzji, Węgier, Ukrainy i Polski. Dzieci powitał Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma. Wizyta ta związana jest z odbywającym się „II MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALEM DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH”, którego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu przy współorganizacją z Przemyskim Centrum Kultury i Nauki. Festiwal potrwa od 1 do 6 czerwca.

     Po oficjalnym powitaniu przedstawiciele zespołów złożyli podarunki związane z tradycja i historią ich kraju. Nie zabrakło również śpiewu, i prezentacji kultur narodowych, a wszystkiemu towarzyszyły stroje narodowe w jakich prezentowali się uczestnicy. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Henryka Kaszycka-Paniw Sekretarz Miasta, Zastępca Prezydenta Miasta Wiesław Jurkiewicz, Pan Piotr Idzikowski Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, a także Pani Barbara Łapka Zastępca Naczelnika i przedstawiciele Wydziału Kultury Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Pierwszego dnia przewidziana jest również prezentacja na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.
     W dniu 2 czerwca o godzinie 17.00 w Sali Widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego odbędzie się Koncert Galowy – w imieniu organizatorów zapraszamy mieszkańców do uczestnictwa.

- Obejrzyj Fotorelację z tego wydarzenia. -

 

 

Rafał Porada

Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 01-06-2006 11:21
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35