14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

”Olimpiada sportowo - edukacyjna dla przedszkolaków”

W dniach 23 i 24 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu odbyła się Olimpiada Sportowo-Edukacyjna dla Dzieci, na którą zaproszone zostały przedszkola z terenu miasta Przemyśla i okolic. W tych dniach szkołę odwiedziło 12 przedszkoli tj. 16 grup – czyli 330 przedszkolaków. Impreza obejmowała zajęcia sportowe, które odbywały się w salach gimnastycznych oraz zabawowo-plastyczno-edukacyjne, które miały miejsce w świetlicy szkolnej. Dzieci kolejno przemieszczały się do poszczególnych  sal,  wykonując po drodze przygotowane przez nauczycieli  zadania.

Zajęcia sportowe obejmowały: mini turniej piłki nożnej, zajęcia ogólnorozwojowe z akcentem położonym na gimnastykę oraz tor sprawności fizycznej. Każdy uczestnik, bez względu na poziom sprawności, bardzo dobrze poradził sobie z wykonaniem określonych zadań. Zabawom towarzyszył niezwykły entuzjazm i radość.

W części edukacyjnej zabawowo - plastycznej, z przygotowanych wcześniej elementów przedszkolaki ozdabiały papierowe terebki wiosennym motywem wesołych żabek. Za pomocą chusty animacyjnej Klanza dzieci przeniosły się w podróż balonem po różnych krainach, gdzie podczas zabawy wykazały się niezwykłą kreatywnością. W miłej atmosferze i przy rytmach skocznej muzyki uczestniczyły w zajęciach rytmiczno – ruchowych. W tych dniach  szkoła przepełniona była radością i gwarą dziecinnego uśmiechu.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale oraz samodzielnie ozdobione torebki wypełnione drobnymi upominkami i jabłkami.

W myśl powiedzenia „Sport i zabawa to fajna sprawa” zadowolone, pełne wrażeń dzieci w wyśmienitych humorach  udały się  do swoich przedszkoli.

Przedsięwzięcie  znalazło uznanie wśród uczestnikow olimpiady i ich opiekunów, którzy już zapowiadają swoją chęć udziału w przyszłym roku szkolnym.

 

 

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 03-04-2017 09:03
Modyfikował: Paweł Bugera | Data modyfikacji: 03-04-2017 09:04