VII PODKARPACKI RAJD SAMOCHODÓW ZABYTKOWYCH

     W piątek 19 maja br odbył się jeden z etapów VII Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, który jednocześnie był II rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Impreza, której organizatorem był Automobilklub Rzeszowski odbywała się pod Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla oraz Burmistrza Ustrzyk Dolnych. W rajdzie wzięło udział około 50 załóg z całej Polski, a także Słowacji i Ukrainy.

     Najbardziej widowiskowym punktem tego wydarzenia był tzw. konkurs elegancji na przemyskim Rynku Starego Miasta, gdzie uczestnicy Rajdu zaprezentowali swoje zabytkowe pojazdy, często sami przebrani w stroje z epoki, z których one pochodzą. Prezentacja pojazdów rozpoczęła się o godzinie 14.00. Na zakończenie zostały wręczone Puchary Prezydenta Miasta Przemyśla zwycięzcom konkursu elegancji.

 


     Rajd Pojazdów Zabytkowych jest imprezą o charakterze rekreacyjno – sportowym, polega na przejechaniu przez uczestników określonej trasy okrężnej, zaliczeniu prób kierowania pojazdem oraz tzw. „prób zabawowych”. Przejazd całej trasy odbywa się po drogach publicznych z zachowaniem zasad ruchu drogowego. Średnia prędkość pojazdów to 30 km/h, co pozwala publiczności na bliższy kontakt z tymi zabytkami motoryzacji. W Rajdzie udział wzięły pojazdy – samochody i motocykle – wyprodukowane przed 1982 rokiem, zachowane w dużym stopniu oryginalności.

 

 

 ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z TEGO WYDARZENIA
- KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ FOTOGRAFIE -

 

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

 

 

 

 

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 22-05-2006 09:57 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35

Na skróty