20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zajęcia otwarte w świetlicy szkolnej SP nr 4 w Przemyślu dla przedszkolaków i ich rodziców

„…dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
/Mały Książę/

 

Świetlica szkolna to miejsce, które wspomaga rozwój dziecka, jego zdolności, zainteresowania i umiejętności, miejsce które zapewnia wypoczynek, stwarza warunki do działań w grupie, w klimacie radości i twórczego działania.

W dniach 10, 15,16,17, 20 marca 2017r. w naszej szkole była okazja do obejrzenia zajęć w świetlicy szkolnej oraz zapoznania się z metodami, które stosują nasi nauczyciele w pracy z dziećmi. Mali goście - przyszli oraz obecni uczniowie naszej szkoły, rodzice, nauczyciele przedszkoli oraz prowadzący zajęcia otworzyli własne serca, bo przecież… dobrze widzi się tylko sercem.

Panie Bogusława Kuciel i Marta Oleszek w dniu 10.03.2017 przeprowadziły praktyczną naukę udzielania pierwszej pomocy w ramach edukacji prozdrowotnej oraz innowacji pedagogicznej. Wykwalifikowani ratownicy medyczni uczyli dzieci wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo pożyteczne spotkanie.

„Urodzinki dla rodzinki – savoir vivre dla najmłodszych” zachwyciły maluchów 15 marca. Zajęcia z edukacji kulturalno – społecznej przeprowadzone zostały przez panią Grażynę Węgrzyniak i pana Pawła Haydera. Dzieci uczestniczyły w zadaniach z dobrego zachowania podczas urodzin Pani Wiosny. Świetlicowa rodzina przygotowała przyjęcie wg. schematu – wystrój sali, przygotowanie stołu, itp. Znalazł się tam także tort, bukiet oraz życzenia dla solenizantki – wszystko jak na prawdziwym przyjęciu.

Pani Ewa Mazur i pani Marzena Lenik w dniu 16 marca, na zajęciach muzyczno – ruchowych z elementami pedagogiki zabawy zabrały dzieci w fascynującą „Podróż na latającym dywanie”. Uczestnicy zajęć aktywnie brali udział w proponowanych przez nie zabawach. Na zajęciach wprowadzono element zaciekawienia jako środek sprzyjający koncentracji uwagi, integracji grupy. Stworzenie miłej atmosfery zrelaksowało uczestników zajęć.

Zajęcia propagujące zdrowe odżywianie „Witaminki – gdzie je znajdziesz?” to pożytecznie spędzony czas  w dniu 17 marca. Nauczycielki Beata Chodorowska – Mytnik i Marta Oleszek kształtowały w aktywny sposób nawyki zdrowego odżywiania. Maluchy dowiedziały się na nich, co jest zdrowe, a co niezdrowe, gdzie znajdą witaminy, ułożyły własną piramidę żywienia. Radośnie bawiły się przy pląsach, zagadkach i rebusach, podczas których dzieci wykazały się pomysłowością i twórczym działaniem.

Czas spędzony z paniami: Małgorzatą Brzostowską i Jolantą Błażej – Stawarz 20 marca na zajęciach z elementami arteterapii i bajkoterapii zamknął cykl zajęć otwartych dla przyszłych uczniów naszej szkoły i ich rodziców w tym roku szkolnym. Ich uczestnicy pod hasłem: „Odkrywamy fantastyczne światy” rozwijali wyobraźnię podczas ciekawych działań plastycznych i zabaw relaksujących. Bajka jest magicznym lustrem pozwalającym dziecku inaczej spojrzeć na to, co wydaje się trudne.

Staraliśmy się właśnie w bajkowy sposób pokazać przyszłym uczniom i ich rodzicom wiedzę o pracy i atmosferze naszej świetlicy. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach tematycznych. Takie spotkania ze szkołą są bardzo ciekawym doświadczeniem pozwalającym pokonać obawy i niepewność towarzyszącą rozpoczynającym szkolną przygodę. Dziękujemy rodzicom i ich pociechom oraz nauczycielom przedszkoli za zainteresowanie naszą pracą. Zapraszamy wszystkie przyszłe „Świetliczaki” we wrześniu!

 

 

Beata Chodorowska-Mytnik, Marta Oleszek, Małgorzata Brzostowska

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 27-03-2017 14:39
Modyfikował: Paweł Bugera | Data modyfikacji: 27-03-2017 14:39