8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

VII RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

      Trwający od 18 do 21 maja 2006r. VII Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych, będący jednocześnie II rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, zawita w piątek 19 maja do Przemyśla. Impreza organizowana przez Automobilklub Rzeszowski odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla oraz Burmistrza Ustrzyk Dolnych. W rajdzie weźmie udział około 50 załóg z całej Polski, a także Słowacji i Ukrainy.

      Najbardziej widowiskowym punktem tego wydarzenia będzie tzw. konkurs elegancji na przemyskim Rynku Starego Miasta, gdzie uczestnicy Rajdu zaprezentują swoje zabytkowe pojazdy, często sami przebrani w stroje z epoki, z których one pochodzą. Zapraszamy mieszkańców Przemyśla na ten pokaz w godzinach 14.00 – 17.00. Zakończy go wręczenie Pucharów Prezydenta Miasta zwycięzcom konkursu elegancji.
      Rajd Pojazdów Zabytkowych jest imprezą o charakterze rekreacyjno – sportowym, polega na przejechaniu przez uczestników określonej trasy okrężnej, zaliczeniu prób kierowania pojazdem oraz tzw. „prób zabawowych”. Przejazd całej trasy odbywa się po drogach publicznych z zachowaniem zasad ruchu drogowego. Średnia prędkość pojazdów to 30 km/h, co pozwala publiczności na bliższy kontakt z tymi zabytkami motoryzacji. W Rajdzie biorą udział pojazdy – samochody i motocykle – wyprodukowane przed 1982 rokiem, zachowane w dużym stopniu oryginalności.

 

dodał: Witold Wołczyk
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 16-05-2006 14:53
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35