22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Największe forum samorządowe ostatnich lat

Około półtora tysiąca samorządowców wzięło udział w odbywającym się w czwartek (16 marca) w Warszawie Forum Samorządowym. Na spotkaniu reprezentowane były także wszystkie organizacje samorządowe. Samorządowcy apelowali o „obronę samorządności w Polsce” oraz przyjęli „Kartę Samorządności”, w której zawarli „konstytucyjne zasady ustroju państwa”. Przemyśl reprezentował na tym forum Zastępca Prezydenta Grzegorz Hayder.

- To największe zgromadzenie samorządowców ostatnich lat, ale wcześniej nie było takiej potrzeby – powiedział Zygmunt Frankiewicz, prezes Związku Miast Polskich, prezydent Gliwic. Samorządowcy nie zgadzają się na wprowadzane i zapowiadane przez rząd zmiany, szczególnie o charakterze ustrojowym, dlatego postanowiły działać wspólnie i solidarnie.

Podczas spotkania przyjęto też Apel przedstawicieli środowisk samorządowych w obronie samorządności terytorialnej w Polsce oraz podpisano wypracowano wspólnie Kartę Samorządności.

Forum zostało zorganizowane przez 6 organizacji samorządowych: Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Unię Metropolii Polskich, Związek Województw RP, Związek Powiatów Polskich, Unię Miasteczek Polskich oraz Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych.

forum_samorządowe_1.jpeg

forum_samorządowe_2.jpeg

forum_samorządowe_3.jpeg

zdjęcia: www.miasta.pl

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 17-03-2017 15:29