20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Biblioteka TPN w systemie MAK +

W ramach zadania: Opracowanie naukowych zasobów Biblioteki Naukowej TPN w nowym systemie MAK+ zrealizowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z zakresu Działalności Upowszechniających Naukę, przemyski TPN zachęca do korzystania z bazy w systemie MAK+, gdzie zamieszczonych zostało już ponad 11 000 pozycji.

Baza jest dostępna pod adresem https://szukamksiążki.pl/SzukamKsiazki/katalog/index.html?selectedAuth=942&short=t

MAK+ (MakPlus) – jest elektronicznym, zintegrowanym systemem bibliotecznym, stworzonym i rozwijanym przez Instytut Książki. System umożliwia tworzenie elektronicznego katalogu bibliotecznego, bazy użytkowników placówki, rejestrację wypożyczeń i udostępnień zasobów oraz prowadzenie statystyki bibliotecznej. Praca odbywa się poprzez przeglądarkę internetową.


System biblioteczny MAK+ funkcjonuje obecnie w 2 104 bibliotekach (w 866 bibliotekach głównych i 1 238 filiach) co stanowi ok. 25,99% spośród wszystkich bibliotek publicznych w Polsce.


Podstawową cechą odróżniającą system MAK+ od wszystkich innych systemów katalogowych jest fakt, że biblioteki katalogują i udostępniają swoje zbiory jednocześnie w dwóch miejscach: na swojej stronie www oraz na stronie szukamksiążki.pl. Wg stanu na dzień 15 marca 2017 roku, na stronie szukamksiążki.pl jest dostępnych 18 292 473 egzemplarzy książek. Średnio, dziennie przybywa ich 7 060. Jest to największy taki serwis w Polsce.

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 17-03-2017 11:18