1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„ORIENT NAM BLISKI”

 6 maja gośćmi Prezydenta Miasta Przemyśla byli przedstawiciele Ambasady Turcji w Polsce. Okazją do spotkania było otwarcie w tym samym dniu w Muzeum Historii Miasta wystawy fotografii pt. „Orient nam bliski”.

 Ambasadora Republiki Tureckiej w Warszawie K. Ecveta Tezcana reprezentowali w Przemyślu Pierwszy Sekretarz Ambasady Banu Malaman oraz Radca ds. Kultury i Informacji Ambasady Onur Gözet. W imieniu Prezydenta Roberta Chomy z tureckimi dyplomatami spotkali się zastępcy Prezydenta Miasta Wiesław Jurkiewicz i Ryszard Lewandowski. Wspomniana wystawa, którą można oglądać w kamienicy Rynek 9, przedstawia fotografie pochodzące ze zbiorów komisarza wystawy Pani Nalan Sarkady i będące zapisem podróży znanych tylko z imion Przemyślan do Stambułu w roku 1912. To kolejna prezentacja bogatych i bardzo interesujących zbiorów fotograficznych Muzeum. Wystawa będzie czynna w maju i czerwcu.

Witold Wołczyk
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 08-05-2006 15:44
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl