19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pectus zagrał akustycznie

Z cyklu „Zamkowe Wieczory Muzyczne - Przedwiośnie” - koncert akustyczny zespołu PECTUS - 4 marca 2017 r.
Któż nie zna tworzących zespół PECTUS. czterech braci Szczepaników: Tomasza, Marka, Mateusza i Macieja. Wszyscy są absolwentami Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ich bogato zaaranżowana muzyka łączy z rozmachem klasyczne brzmienia pop-rockowe, tworzona jest z niemal rockową ekspresją na melodyjne głosy – no i ta braterska, sceniczna jedność.

W sobotę 4 marca 2017 r. zbierający bardzo dobre recenzje zespół wystąpił na scenie Zamku Kazimierzowskiego i zaprezentował swoje największe przeboje oraz covery – akustycznie. Płynąca ze sceny muzyka, poparta emanującą radością i życiową, zwyczajną ludzką szczerością zjednoczyła mentalnie widownię z zespołem. Jedność – jak przystało na koncert – przejawiała się muzycznym dialogiem i wspólnym śpiewaniem, a radosne twarze na widowni wydawały się dodatkowo mówić: dziękujemy za wspaniały, wzruszający, magiczny koncert. Okazało się, że SIŁA BRACI nie jest tylko sloganem.
 

 
Po koncercie, w foyer można było nabyć płyty zespołu oraz uzyskać pamiątkowe autografy i dedykacje. Każdy mógł również upamiętnić ten muzyczny wieczór na wspólnej – z zespołem – fotografii.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 07-03-2017 12:32