9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Interesujące kulturalne przedwiośnie w PCKiN

W marcowych zapowiedziach wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Centrum Kultury i Nauki "Zamek" z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

PECTUS akustycznie
4 marca 2017 r., godz. 18.00, Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego

Bilety w cenie 65 zł i 70 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND”
ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz bezpośrednio przed imprezą na
Zamku Kazimierzowskim.

pectus%20duzy2.jpeg


Któż nie zna tworzących zespół PECTUS czterech braci Szczepaników: Tomasza, Marka, Mateusza i Macieja. Wszyscy są absolwentami Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ich bogato zaaranżowana muzyka łączy z rozmachem klasyczne brzmienia pop-rockowe, tworzona jest z niemal rockową ekspresją na melodyjne głosy – no i ta braterska, sceniczna jedność. Zbierający bardzo dobre recenzje zespół wystąpi na scenie Zamku Kazimierzowskiego i zaprezentuje swoje największe przeboje – akustycznie.

Czesław Śpiewa
23 marca 2017 r. godz. 19.00, Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego


Bilety w cenie 50 zł i 55 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND”
ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz bezpośrednio przed imprezą na
Zamku Kazimierzowskim.

mozil%20duzy.jpeg

Muzyczna armia Czesława Mozila, czyli zespół Czesław Śpiewa. Za jurorem popularnego talent show stoją absolwenci Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory. Ich muzyka jest wypadkową nietuzinkowych żartów i biograficznych anegdot każdego z nich. W koncertowym repertuarze Czesław Śpiewa, poza piosenkami z najnowszej płyty, znajdą się także przeboje z poprzednich krążków zespołu, oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila - Tesco Value. Muzycy zabiorą swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Wielu trybików tej muzycznej machiny.
Obecnie zespół kończy prace nad nowym albumem „Księga Emigrantów. Tom II”, który został nagrany wspólnie z orkiestrą barokową Arte Dei
Suonatori. Materiał do albumu powstał we współpracy z Arte dei Suonatori, polską orkiestrą barkową o międzynarodowej renomie. Na koncercie pojawią się premierowe piosenki z tekstami Michała Zabłockiego oraz przeboje z poprzednich krążków zespołu. Nie zabraknie również przewrotnej konferansjerki Czesława Mozila, który z powodzeniem łączy bezpretensjonalny stand up z muzycznym rozmachem multiinstrumentalnego koncertu.

"Przyszedł mężczyzna do kobiety"
26 marca (niedziela) 2017 r. godz. 18.00, Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego


Bilety w cenie 30 zł i 35 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND”
ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz bezpośrednio przed imprezą na
Zamku Kazimierzowskim.

plakatnastr26032017.jpeg

Występują:

Dina – Anna Wojton
Wiktor – Leon Charewicz
Pewnego dnia przyszedł mężczyzna do kobiety. Zwyczajny mężczyzna do zwyczajnej kobiety. Co mogło się wtedy wydarzyć? Przecież to mogła być historia każdego z nas. Zaaranżowane spotkanie od początku przebiega nie tak. Rozczarowanie? A może jednak warto spróbować? Początkowa wzajemna fascynacja, zauroczenie, deklaracje i miłosna euforia, ustępują miejsca tragikomicznej awanturze. Czy tak krótka znajomość przetrwa? Oboje są spragnieni miłości i akceptacji.
Ona – rozwódka, realistka, wie czego chce i pewnie stąpa po ziemi, ale w życiu zabrakło jej szczęścia. Liczy, że wizyta Wiktora będzie dla niej
szansą na odmianę losu.
On – aptekarz po przejściach, nieśmiały, niezgrabny, zakompleksiony, ale z duszą poety. Rozpaczliwie szukający ciepła i zrozumienia.

Oboje muszą dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem a samotnością. Autor porusza w niej odwieczny problem różnic płci, który jest głównym źródłem nieporozumień i konfliktów.  Świetna obsada i doskonale napisany tekst dadzą Państwu wiele satysfakcji. Zapraszamy.

Anna Wojton – aktorka teatralna i filmowa. Współpracowała z teatrami: Powszechnym, Ateneum, Nowym, Ochoty w Warszawie. Debiutowała w filmie fabularnym pt. Nowy York, 4 rano. Zagrała w serialach, m.in. w: Na Wspólnej, M jak Miłość, Odwróceni, Na dobre i na złe, Tylko miłość, To nie koniec świata, Ranczo. Wystąpiła w filmach Marka Koterskiego pt. Dzień Świra i Wszyscy jesteśmy Chrystusami. Znana głównie z roli Mariolki w serialu W Labiryncie, a następnie z kontynuacji tej roli w serialu Klan.

Leon Charewicz – aktor Teatru Współczesnego w Warszawie, jak również aktor filmowy i telewizyjny. Zagrał m.in. w produkcjach: Kingsajz, Matki, żony i kochanki, Rodzina Zastępcza, Na wspólnej, Przeprowadzki, Świat wg. Kiepskich, Czas Honoru, Prawo Agaty, Holel 52, Lekarze. Rola aptekarza w serialu Rancho, przyniosła mu ogromną popularność. Dubbingował postać Artura Weasley’a we wszystkich częściach przygód
Harrego Pottera. Aktor otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi w 1989 r.
 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 02-03-2017 13:50