11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PRZEDSZKOLAKI NA SCENIE

     W dniach 6-7 kwietnia br na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu odbył się przegląd dorobku kulturalnego przedszkoli „Przedszkolne Prezentacje Artystyczne”.
Przegląd został zorganizowany na wzór szkolnych prezentacji przez Szkołę Podstawową Nr 15 w Przemyślu i Przemyskie Centrum Kultury i Nauki. . Swoje artystyczne dokonania z dziedziny teatru, tańca i piosenki zaprezentowało dziesięć przemyskich przedszkoli : nr 2,3,4,7,9,11,13,14,19 i Publiczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Przemyślu.

W pierwszym dniu swój dorobek zaprezentowało 415 przedszkolaków. Występom przyglądali się instruktorzy p.Danuta Chomiak, p.Anna Morawska i p. Artur Mykita. W drugim dniu odbyły się warsztaty, w ramach których instruktorzy przekazywali spostrzeżenia i uwagi, z których skorzystały nie tylko dzieci ale również ich nauczyciele.
Całość przeglądu zakończył popołudniowy koncert galowy. Udział w nim wzięli wykonawcy, którzy podczas przeglądu prezentowali najwyższy poziom. Podsumowując przegląd panie Danuta Chomiak i Anna Morawska, które były pod wrażeniem profesjonalizmu małych wykonawców i ich pięknych strojów, podkreśliły wysoki poziom wykonawczy oraz ogromne zaangażowanie nauczycieli i rodziców w przygotowanie małych artystów do występu.
Słowa uznania dla nauczycieli skierował również Prezydent Miasta Przemyśla który w piśmie odczytanym przez P. Elżbietę Tarnawską kierownika Referatu Oświaty Urzędu Miejskiego powiedział ...„tylko oni wiedzą, ile pracy i wysiłku trzeba włożyć, aby móc na scenie podziwiać efekt końcowy, w postaci wspaniałych występów naszych najmłodszych artystów”. Koncert Galowy, przy wypełnionej po brzegi sali zamkowej nagrywała Przemyska Telewizja Kablowa TOYA.

 

Źródło: Sp Nr 15
Aktualizacja: Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 11-04-2006 09:21
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35