17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Premierowy spektakl przemyskiego Teatru S.A.N.

Z cyklu „Zamkowe Teatralia” - premierowy spektakl przemyskiego Teatru S.A.N. pt. "Jaś, Małgosia i..." w reżyserii Rafała Paśko - 19 lutego 2017 r.

19 lutego odbyła się premiera bajki Teatru S.A.N. pt. "Jaś, Małgosia i..." na motywach baśni braci Grimm. Ta opowieść była jednak zupełnie inna. Przekonała się o tym licznie przybyła publiczność, która w niedzielne popołudnie zawitała na Zamek Kazimierzowski. Po raz kolejny Teatr S.A.N., na zaproszenie Pani Dyrektor Renaty Nowakowskiej, wziął udział w "Zamkowych Teatraliach".

Bajka opowiada o właścicielu cukierni, który marzy o rodzinnym cieple. Nieprzypadkowe spotkanie z klientką powoduje powrót do czasów dzieciństwa. Odżywają wspomnienia dotyczące pewnej historii, którą i klientka i właściciel wysłuchiwali od swoich rodziców. Z cukierni przenosimy się do bajkowego świata. Ciekawe rozwiązania scenograficzne, elementy muzyczne i wykorzystanie form lalkarskich, bardzo przypadło do gustu przemyskiej publiczności. Było w niej miejsce na humor, strach i refleksję.

Aktorzy po spektaklu otrzymali wiele słów uznania - nie tylko od dorosłych, ale przede wszystkim od dzieciaków, którym interpretacja tej niełatwej, ale bardzo popularnej bajki zdecydowanie przypadła do gustu.

W spektaklu wystąpili: Paulina Jakubowska, Aneta Mistelska i Rafał Paśko (scenarzysta i reżyser), tancerki: Jori Gerula i Kasia Wojdylak. Muzykę skomponował Jakub Prachowski.

 

 

 fot. Adrian Bednarczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 27-02-2017 13:39
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 27-02-2017 14:21