9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Za Polskę bez komunistów - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, świętowanego również w Przemyślu, zapraszamy na obchody tego dnia do naszego miasta. W tym roku organizatorzy - Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych koło podkarpackie - skupią się głównie na Żołnierzach Wyklętych z terenu Rzeszowszczyzny oraz podokręgu przemyskiego, a także żołnierzach pochodzących z Przemyśla, a walczących w różnych miejscach w Polsce.

28 lutego 2017 roku o godz. 16.30 w kościele oo. Franciszkanów odbędzie się uroczysta Msza Św. w intencji żywych i zmarłych Żołnierzy Wyklętych, podczas której homilię wygłosi ks. kapelan Garnizonu Przemyśl ks. mjr Marcin Kwiatkowski. Po niej zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze pod pomnikiem Armii Krajowej obok Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

2 marca 2017 roku w ramach obchodów święta w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej o godz. 16.30 odbędzie się pokaz filmu pt. KADRY w reż. Jerzego Zalewskiego, o żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych, a następnie o godz. 17.30 będzie miała miejsce prezentacja Andrzeja Romaniaka nt. postaci "Antoniego Żubryda ps. Zuch i jego oddziału", walczącego w okolicach Sanoka i Brzozowa.

3 marca 2017 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej na godz. 17.00 organizatorzy zapraszają na wykład pana dr hab. Krzysztofa Kaczmarskiego pracownika IPN oddziału Przemyśl pt. „Żołnierze podziemia narodowego z Przemyśla”.

Współorganizatorami obchodów są Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej oraz Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Przemyślu.

Wyklęci_1marca_kulpa.png

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 24-02-2017 15:22
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 27-02-2017 15:45