PODKARPACKI JARMARK TURYSTYCZNY 2006 - ZAPRASZAMY
W dniach 6-7 maja br. zapraszamy na "PODKARPACKI JARMARK TURYSTYCZNY" impreza ta jest jednocześnie inauguracją sezonu turystycznego w województwie podkarpackim. Poniżej prezentujemy program tegorocznej imprezy.
Inauguracja sezonu turystycznego w woj. podkarpackim
Przemyśl - Rynek Starego Miasta
6 MAJA (sobota) |
Folk’em All Festiwal - muzyka bez granic!
godz.15.30- 22.00
Występy zespołów:
CZĘSTOCHOWA PIPES AND DRUMSBALKAN SEVDAHTHE IRISH CONNECTIONGWIAZDA WIECZORU:
CARRANTUOHILL & GOŚCIE!!!(KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI – najwybitniejszy gitarzysta basowy na polskiej scenie muzycznej, ROBERT KASPRZYCKI – bard z Krakowa, zasłynął m.in. dzięki utw. „Niebo do wynajęcia”, MAREK RADULI – najbardziej utytułowany polski gitarzysta – ex BUDKA SUFLERA)
Dodatkowo:
Parada dudziarzy Stoisko Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego
Patronat: Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego
FOLK’EM ALL FESTIWAL – MUZYKA BEZ GRANIC
Folk, rozumiany jako muzyka w której chodzi o duszę, żywiołowość i szczerość a nie o cepeliadę.
Wybór artystów: bogate instrumentarium, oryginalne aranżacje, dynamizm i perfekcja wykonania, bogate brzmienie, oryginalność i nieskrępowana stylistycznie forma ich muzyki, poszukiwanie nowych emocji i w efekcie odkrywanie nowych przestrzeni muzycznych.
Hasło: muzyka bez granic odnosi się do różnorodności stylistycznej prezentowanej muzyki, pokonywania granic tradycyjnie rozumianego folka jak i prezentacji muzyki folkowej z różnych stron świata (celtycka, skandynawska, słowiańska, bałkańska, itp.)
Informacje: Przemysław Grządziel, tel.: +48 602 38 49 10,
e-mail: corum@tlen.pl, www.deafdumbblind.posir.pl
|
7 MAJA (Niedziela) |
12.00 – 21.00 Blok turystyczno-wystawienniczy (podobnie jak w sobotę)
Wielkie widowisko plenerowe
„Bitwa o Przemyśl 1941r.” w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Galicja” godz.15.30
(rzeka San, okolice bunkru przy Hotelu „Gromada”) Operacja Barbarossa, czyli atak Niemców na Związek Radziecki, rozpoczęła się 22 czerwca 1941 roku o godz. 3.30. Już o świcie walkę z atakującymi Niemcami podjęły załogi strażnic granicznych oraz obsady schronów bojowych. Walkę rozpoczął m.in. schron u zbiegu ulic Sienkiewicza i Wybrzeżem Piłsudskiego w Przemyślu dowodzony przez lejtnanta P. Czaplina. O schron ten toczyły się bardzo ciężkie, kilkudniowe walki. Załoga jego poddała się dopiero po podpaleniu go przez wroga.
Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Galicja" zrekonstruuje historyczną walkę o schron bojowy. W rekonstrukcji weźmie udział około 200 osób z całej Polski, jak i osoby z zagranicy (Niemiec i Słowacji). Widowisko powiązane będzie z forsowaniem Sanu na pontonach (jak miało to miejsce 65 lat temu) i ostrzałem artyleryjskim oraz moździerzowym.
Po raz pierwszy w naszym kraju
będzie forsowana rzeka ! |
Wydział Kultury Promocji i Współpracy
Modyfikował: | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35