11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Musical „Bodo” - w roli głównej Dariusz Kordek jako Eugeniusz Bodo

Z cyklu „Zamkowe Teatralia” – musical „Bodo” - w roli głównej Dariusz Kordek jako Eugeniusz Bodo - 12 lutego 2017 r.

 Musical „Bodo” to historia legendarnego polskiego artysty Eugeniusza Bodo, która stała się inspiracją dla reżysera Dariusza Taraszkiewicza do stworzenia przedstawienia, w którym tytułową rolę gra Dariusz Kordek.

Spektakl jest utrzymamy w konwencji musicalowej, a jego najważniejszym i najmocniejszym aspektem są niezapomniane przeboje artysty. Ujęty jest w nietypową formę, z jednej strony estrada lat 20-tych i 30-tych, pióra, cekiny, a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów ze wszystkim co było charakterystyczne dla obrazów z tego okresu.

Spektakl jest inspirowany historią Eugeniusza Bodo, ale przepuszczoną przez naszą wyobraźnię i dzisiejsze czasy. Muzyka znana, ale na nowo zaaranżowana. Piosenki zaśpiewane przez jednego z najlepszych aktorów musicalowych Dariusza Kordka. Choreografia ułożona przez Agnieszkę Barańską, a na scenie troje tancerzy: Agnieszka Darkowska, Klaudia Bryzek i znany z programu „Taniec z Gwiazdami” Kamil Kuroczko.

 

 
Twórcom tego przedstawienia zależało na tym, aby głównym przesłaniem było to, że tak naprawdę nigdy nie możemy być do końca pewni tego, co czeka nas jutro. Podobnie musiało być też z Bodo kiedy był największą gwiazdą polskiego show biznesu. U szczytu swojej sławy w 1937 czy 1938 roku nie mógł nawet przypuszczać, że przyjdzie mu rozstać się z życiem w tak tragicznych okolicznościach. W 1941 roku został aresztowany przez NKWD i pod zarzutem szpiegostwa przetrzymywany był w moskiewskim więzieniu. Straszliwe warunki oraz depresja w ciągu dwóch lat doprowadziły aktora do wyniszczenia. Bodo zmarł 7 października 1943 r. na terenie ZSRR, podczas transportu do łagru.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 14-02-2017 15:41