-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

WOŁODYMYR CYBULKO W SALONIE OSOBISTOŚCI

     Po raz pierwszy w Przemyślu odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklicznej imprezy pn. polsko – ukraiński „Salon Osobistości”. Tym razem 22 lutego br. jego gościem był poeta, politolog, jednocześnie deputowany Rady Najwyższej Ukrainy – Wołodymyr Cybulko.

     Organizowany od 8 lat „Salon Osobistości” jest inicjatywą Radia Rzeszów oraz ukraińskiej gazety „POSTUP”. Do tej pory spotkania w tym cyklu odbywały się we Lwowie i Rzeszowie, po raz pierwszy dzięki uprzejmości organizatorów mogli w nim uczestniczyć także Przemyślanie zebrani na Zamku Kazimierzowskim. Spotkanie prowadził przemyski korespondent Radia Rzeszów Marek Cynkar.      W wypełnionej przez kilkadziesiąt osób – wśród których znalazł się m.in. Konsul Generalny RP we Lwowie Wiesław Osuchowski - sali w podziemiach Zamku odbyło się spotkanie z Wołodymyrem Cybulko, który od września 2005 roku jest deputowanym Rady Najwyższej Ukrainy. Do niedawna pozostawał także doradcą Wiktora Juszczenki, stając się nim jeszcze za czasów, gdy Juszczenko był premierem. Dał się poznać także jako jeden z twórców kampanii „Naszej Ukrainy” w wyborach parlamentarnych 2002 roku. Od 1992 roku jest także Prezesem Towarzystwa „Nowa Literatura”.
     Gość „Salonu Osobistości” opowiadał m.in. o początkach swojej politycznej działalności, współpracy z obecnym Prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenką i o swoich przewidywaniach, co do bliższej i dalszej przyszłości Ukrainy. Uczestników spotkania interesowała także przyszłość współpracy polsko – ukraińskiej i wynik wyborów na Ukrainie, które odbędą się 26 marca.

 

Witold Wołczyk
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 25-02-2006 19:14
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35