18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

INTEGRACYJNE JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W SP Nr 15

      W mroźny wieczór 13 stycznia b.r. w Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu odbyły się Integracyjne Jasełka Bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli z Przedszkola Samorządowego nr 2, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 15.

    Licznie zgromadzona widownia miała okazję obejrzeć i podziwiać niestandardowe ujęcie misterium Narodzenia Pana, zawierające bardzo duży przekaz emocjonalny. Przedstawiane sceny obejmowały okres od dnia Wigilii do złożenia hołdu przez 3 mędrców ze Wschodu, wydarzeń rozgrywających się przed ponad dwoma tysiącami lat. Przeplatane były występami zespołów tanecznych oraz wokalno-instrumentalnych działającymi w przemyskiej piętnastce. 
    
Z wielkim artyzmem wprowadzały one w nastrój kolejnych części widowiska. Podniosłą świąteczną atmosferę spektaklu podkreślała pracochłonna dekoracja wyobrażająca długą drogę do Betlejem, Boży żłóbek oraz realia oddające warunki życia malutkiego Dzieciątka i Świętej Rodziny.
    Głównym reżyserem całego przedsięwzięcia była p. Danuta Chomiak.
Zaproszeni Goście z ogromnym uznaniem wypowiadali się zarówno n. t. samych Jasełek, jak i wysokiej jakości pracy Szkoły nr 15. Ksiądz Kazimierz Bugiel nawiązał do przyznanego Szkole certyfikatu Euromarka, gratulując tak wysokiego wyróżnienia. Doradca metodyczny z wychowania przedszkolnego p. Danuta Szczygieł w bardzo ciepłych słowach podsumowała wszechstronną
i zauważalną działalność Szkoły. Naczelnik Wydziału Edukacji p. Piotr Idzikowski w imieniu swoim oraz Prezydenta Miasta podziękował wszystkim pracownikom za ogromny wkład pracy, życząc dalszych osiągnięć.
      Integracyjne Jasełka po raz drugi były wystawione w niedzielę, 15 stycznia, na II piętrze eksluzywnej Restauracji M. Tomaszewska.

Źródło: SP Nr 15
Dodał: Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta


Opublikował:  | Data publikacji: 17-01-2006 07:36
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:35