14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyski stok i muzeum gościły przedstawicieli rządu i parlamentu

W ostatnią niedzielę  (29 stycznia) w Przemyślu odbyło się międzynarodowe spotkanie z cyklu „Europa Karpat” połączone z zawodami narciarskimi dla osób nieposiadających licencji PZN - Międzynarodowy Puchar Karpat w Narciarstwie Alpejskim pod patronatem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i przewodniczących parlamentów V4. Podczas imprezy na przemyskim stoku narciarskim, która była zorganizowana przez prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomę przy współudziale m.in. Sejmu RP i Senatu RP oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, gościliśmy premier Beatę Szydło , marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego, marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, parlamentarzystów oraz przedstawicieli administracji rządowej.

Przemyscy goście wykorzystali dobre warunki narciarskie na stoku jeżdżąc na nartach, a premier Beata Szydło wręczyła nagrody zwycięzcom zawodów o Międzynarodowy Puchar Karpat w narciarstwie alpejskim.

 

 

Po zawodach w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyła się debata z cyklu „Europa Karpat”, której inicjatorem był marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Wzięli w niej udział przedstawiciele parlamentów, administracji rządowej, samorządów, świata nauki i organizacji pozarządowych z państw Grupy Wyszehradzkiej. Ze strony polskiej oprócz marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego w debacie uczestniczyli także m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński oraz parlamentarzyści.  Tematami dyskusji były nowe drogi rozwoju i formy jedności europejskiej oraz inicjatywy na rzecz odpowiedzialnego rozwoju regionu karpackiego. Także w Muzeum marszałek Sejmu Marek Kuchciński wraz z premier Beatą Szydło otworzyli wystawę o historii narciarstwa w Polsce – w 110-tą rocznicę powstania we Lwowie Karpackiego Towarzystwa Narciarzy.

Uczestnicy spotkania "Europa Karpat" intencje i cele debaty zawarli w "Deklaracji Przemyskiej", której treść prezentujemy poniżej.

 

 

PDFDeklaracja przemyska Na drodze odpowiedzialnego rozwoju.pdf (188,98KB)

fot. Artur Komorowski

fot. Paweł Kula sejm.gov.pl

 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 30-01-2017 16:31
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 31-01-2017 14:13