23.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Koncert kolęd w wykonaniu pięciu chórów

22 stycznia 2017 r. w przemyskim kościele św. Marii Magdaleny OO. Franciszkanów odbył się koncert w wykonaniu pięciu chórów. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Przemyski Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego, który to w ubiegłym roku obchodził swoje 10-lecie reaktywacji.      

Podczas koncertu mogliśmy posłuchać Archikatedralnego Chóru Greckokatolickiego w Przemyślu (dyrygował p. Jarosław Wujcik), Chóru Kameralnego z Jaślisk (dyrygowała p. Edyta Wilczek), Chóru „Cantilena” z Radymna (dyrygowała p. Dorota Gunia), Chóru Kameralnego Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu (dyrygował p. Andrzej Guran) oraz Archidiecezjalnego Chóru „Magnificat”f (dyrygował ks. Mieczysław Gniady).

Każdy z zespołów wykonał po kilka kolęd w bardzo zróżnicowanych opracowaniach. A na zakończenie chóry połączone wykonały kolędy „Serca ludzkie się radują”  i  „Bóg się rodzi”.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl