29 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Sekrety Życia według Leonarda Cohena” – koncert Lory Szafran

Trzecie wydarzenie zimowej części Zamkowych Teatraliów 2017 czyli występ Lory Szafran jest najlepszym dowodem na to, iż konstrukcję filmów Hitchcocka czyli to, że „Film powinien zacząć się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć” można zastosować również do innych wydarzeń, w tym wypadku do Zamkowych Teatraliów. Przytoczony cytat wyjaśnia puentę, którą chciałbym wyrazić. Bo czyż nie było tak, że pierwszy koncert Hanny Banaszak był świetny, drugi w wykonaniu TREvoci wyśmienity, a ten, jak do tej pory ostatni w wykonaniu Lory Szafran wspaniały? Dla piszącego te słowa na pewno tak, a dla publiczności, sądząc po reakcji podczas koncertów również. Ciekawe tylko jakich cytatów trzeba będzie używać po kolejnych odsłonach cieszącej się ogromnym uznaniem imprezy.
Jak dwa poprzednie, tak również i ten koncert rozpoczął się od przywitania wszystkich gości i zapowiedzi występu Lory Szafran przez dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renatę Nowakowską.
Artystka uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych wraz z pięcioosobowym zespołem zaprezentowała – z właściwą tylko sobie umiejętnością interpretatorską – w głównej mierze utwory nieodżałowanego kanadyjskiego barda Leonarda Cohena w polskich przekładach równie nieodżałowanego Macieja Zembatego. Dopełnieniem zapadającego głęboko w pamięć koncertu były utwory napisane specjalnie dla Lory Szafran. Wszystkie, bez wyjątku, przyjęte zostały przez widownie z artystycznym entuzjazmem i dojrzałym zrozumieniem dla wyjątkowych wykonań.

 

 

 

Opublikował:  | Data publikacji: 26-01-2017 16:08