10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie opłatkowe Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu

„Jest taki dzień, tylko jeden w roku…”

 

Świąteczny czas obfituje w spotkania opłatkowe. Chwile, kiedy można na moment zwolnić, odłożyć na bok problemy służbowe i prywatne, skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli; co nas cieszy, a nie smuci.  

 „Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku….” -  słowami piosenki 14 stycznia 2017 r. Prezes Zarządu Bogusława Pieczyńska rozpoczęła część oficjalną tegorocznego spotkania opłatkowego członków Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu.

- Każdy Opłatek to wyjątkowy dzień dla naszych członków, w trakcie którego, w świątecznej atmosferze, możemy się spotkać, porozmawiać i po prostu ze sobą pobyć – kontynuowała dalej. - Najważniejszą jego częścią jest dzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. To wyjątkowa okazja do wyrażenia uczuć, najgłębiej skrytych w sercu. Spotkanie opłatkowe jest bowiem kwintesencją świąt Narodzenia Bożej Dzieciny, bo Jezus pragnie być wśród nas.

W spotkaniu uczestniczył J.E. Ks. Biskup Stanisław Jamrozek, który nie tylko poświęcił opłatki i pobłogosławił zebranych, ale i złożył życzenia noworoczne, podkreślając ogromne zaangażowanie członków Towarzystwa w życie miasta, jego mieszkańców a zwłaszcza w kwestowanie i renowację przemyskiej, zabytkowej nekropolii.

 

1.jpeg

2.jpeg

 

Spotkanie opłatkowe Towarzystwa uświetnili również swoją obecnością pozostali goście: Wiceprezydent Miasta Przemyśla – Janusz Hamryszczak z małżonką Beatą, Wicestarosta Przemyski – Marek Kudła z małżonka Renatą, Kapelan Garnizonu Przemyskiego ks. mjr Marcin Kawiatkowski, ks. prałat Stanisław Czenczek,  funkcjonariusz BOSG mjr Artur Krytak, Prezes PWiK – Małgorzata Ossowska, Radna Miasta Przemyśla – Małgorzata Gazdowicz z małżonkiem Januszem oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Przemyśla ds. organizacji pozarządowych – Robert Gawlik

 

 

3.jpeg

4.jpeg

 

Wspólne kolędowanie prowadzili harcerze z 5 Przemyskiej Drużyny Starszoharcerskiej przy akompaniamencie gitary Romualda Sabarańskiego i organek Remigiusza Łuca.

„Opłatkowy” stół był doskonałą okazją, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i przyszłości, a zwłaszcza o planach i nadziejach członków Towarzystwa, związanych z nadchodzącym Nowym 2017 Rokiem.

Na zakończenie popłynęły życzenia noworoczne: „Oby siła płynąca z tych świąt była z nami przez cały rok. Oby była źródłem naszej otwartości, miłości, radości tej duchowej i tej która jest nam potrzebna w życiu publicznym. Siłą Przemyśla są jego mieszkańcy. Oni tworzą wyjątkową atmosferę miasta. Myślę, że te święta też są źródłem tej siły na tworzenie wyjątkowej atmosfery w naszym pięknym mieście Przemyślu” - stwierdziła Prezes Bogusława Pieczyńska.
Złożyła także podziękowania instytucjom i organizacjom, które stale współpracują z Zarządem Towarzystwa oraz darczyńcom, którzy wspierają jego działalność statutową. Wręczyła także drobne prezenciki „Fajowego Przemyślanina”.

Dziękujemy wszystkim zebranym  za prawdziwie rodzinną i życzliwą atmosferę w trakcie spotkania i wspólnej zabawy.

Zarząd TPPiR

 

 

 

 

Opublikował: Robert Gawlik | Data publikacji: 26-01-2017 10:26
Modyfikował: Robert Gawlik | Data modyfikacji: 26-01-2017 10:39